Famózny medzinárodný veľtrh dizajnu WAMP

Prvý medz. veľtrh dizajnu WAMP vo Viedni
WAMP
reklama:

Po Helsinkách a Budapešti prichádza už čoskoro aj k našim susedom.

Do susednej Viedne prichádza 21. júna WAMP – medzinárodný veľtrh dizajnu. Jeden z najznámejších veľtrhov dizajnu v Európe sa uskutoční v známej muzeálnej štvrti MuseumsQuartier v centre mesta.

Návštevníkov očakávajú okrem umenia, dizajnu a módy od 150 tvorcov z domáceho Rakúska i zahraničia aj kulinárske dobroty. Škála siaha od ručne zhotovených odevov cez módne tašky, šperky, výstredné doplnky až po dizajnové hračky.

Veľtrh dizajnu vznikol v roku 2006 v Budapešti, avšak rýchlo získal medzinárodné renomé medzi kreatívcami a umelcami a rozšíril sa do ďalších krajín. Medzičasom sa WAMP stal platformou pre viac ako 700 dizajnérov a módnych návrhárov.

WAMP bude vo Viedni prebiehať každú tretiu sobotu v mesiaci až do konca septembra. Dizajnéri a módni návrhári prinesú svoje ručne vyrobené diela a predmety, dizajnérske kúsky na oblečenie, šperky, tašky, doplnky, dizajnové hračky a mnoho ďalšieho.

WAMP bude mať aj kulinársky punc a ponúkne rôzne dobroty ako sladkosti, koláče, domáce džúsy, syry, džemy, víno, likéry či špeciálne kávy.

Tzv. WAMP Designmarkt vo viedenskom MuseumsQuartiere (nám. Museumsplatz 1) bude otvorený vždy od 11.00 do 19.00 hod..

Prvý medz. veľtrh dizajnu vo Viedni
WAMP

19. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod