Pozrite si fascinujúcu kolekciu Fera Mikloška! Zaskveli sa v nej i známe slovenské hviezdy

Adela banasova – kopia.jpg
reklama:

Známy slovenský návrhár spojil vo svojej jesennej kolekcii luxus, ktorý je preňho typický, s kombináciami materiálov, ktoré v jeho tvorbe často nevidieť.

Obľúbený slovenský dizajnér Fero Mikloško v utorok večer v Bratislave odštartoval sériu niekoľkých módnych podujatí, na ktorých sa predstavia domáci módni tvorcovia i populárne značky. Autorskú prehliadku pre pozvaných hostí a zástupcov médií zorganizoval v legendárnom V-klube, ktorý sa na jeden večer premenil na štýlové mólo.

Fotoalbum k článku:

Módnu šou, ktorej dominovala čierna farba a drevené mólo postavené po obvode sály, otvorila už tradične jedna z múz známeho návrhára, modelka Viera Schottertová v trblietavom sieťovanom ponči. Prekvapivý kúsok, ktorý predznamenal smer celej jesennej kolekcie Miklosko Fashion Design, bol síce celkom vzdialený od klasických línií, ktorým bol Mikloško verný počas posledných rokov, na elegancii, zaujímavosti a originalite mu to však napriek tomu neubralo.

Fero Mikloško
facebook.com

Fero Mikloško sa snaží neostať zatvorený pri kope jedla

Tradičné 50. roky, zúžené pásy, široké a puzdrové sukne vystriedali 70. roky, voľnejšie strihy a zaujímavé kombinovanie rôznych materiálov. Impulzom pre vznik čiernej kolekcie bola podľa návrhára jedna konkrétna látka s veľkými flitrami, ktorá sa stala nosným prvkom viacerých modelov. Pri kombinovaní rôznych materiálov sa potom dizajnér vyhol spájaniu rôznych farieb, aby jednotlivé textúry či vzory dostatočne vynikli.

Fotoalbum k článku:

Prekvapením v tvorbe návrhára, ktorý je známy svojou láskou k elegancii a ženskej siluete, bolo i množstvo transparentných materiálov a čipky, ktoré použil na blúzkach, šatách i nohaviciach. Pokračoval tak v trende, ktorý predstavil minulú sezónu, keď do svojej jarnej kolekcie zakomponoval jemnú čipku v pastelových tónoch. Tentoraz jemné látky striedal s ťažšími materiálmi ako tvíd či zamat a moderné asymetrické strihy dopĺňali retro prvky v štýle 70. rokov.

Móda Fera Mikločška
facebook.com

Jedným z najvýraznejších kúskov jesennej kolekcie Fera Mikloška bol jediný viacfarebný model – dlhý kožuch, zložený z množstva malých farebných kožušinových panelov. Kožuch je podľa dizajnéra jedným z najtrendovejších kúskov zimnej sezóny, ktorý by v nejakom prevedení nemal chýbať v šatníku žiadnej dámy.

Fotoalbum k článku:

Ďalším z jeho obľúbených modelov bolo čierne sieťované pončo, ktoré v úvode prehliadky predviedla Viera Schottertová. „Ja by som si ho tiež obliekol, ešte som však nenašiel dobrú príležitosť,“ povedal so smiechom známy dizajnér.

20. októbra 2015

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej