FKA twigs je šokovaná, ľudia ju nechutne urážajú

Speváčka FKA twigs
Speváčka FKA twigs facebook.com
reklama:

Na speváčku, ktorá momentálne randí s Robertom Pattinsonom, sa zosypali urážky najmä kvôli svojej láske.

Anglická speváčka FKA twigs, ktorá vraj v súčasnosti tvorí pár s britským hercom Robertom Pattinsonom, čelí na internete rasistickým urážkam. Tie sa na ňu zosypali po tom, ako sa na verejnosti začala objavovať so spomínaným 28-ročným rodákom z Londýna. „Som naozaj šokovaná a znechutená z množstva rasistických urážok, ktoré mi minulý týždeň zahltili konto. Rasizmus je neprijateľný v skutočnom svete a je neprijateľný aj online,“ napísala 26-ročná interpretka na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Hudobníčka, vlastným menom Tahliah Debrett Barnett, má jamajské a španielske korene. Ako uviedla v rozhovore pre júnové číslo magazínu Dazed and Confused, s ľudskou zlobou sa preto stretáva celý život, už ako jediné dievča rasovo zmiešaného pôvodu v katolíckej škole. „Bolo to ťažké. Ľudia hovorili hrozné veci o niečom, čo nedokážem ovplyvniť. Bolo to nepríjemné. Nikdy som nevidela nič zlé na tom, ako vyzerám. Bolo to skôr tak, že mi konkrétni ľudia vyhadzovali na oči veci, ktoré by som si na sebe mala všimnúť. Či už sú to iné vlasy, iná farba pleti alebo črty tváre. Polovicu môjho života na mňa ľudia zízali, pretože si mysleli, že vyzerám smiešne a som škaredá. Druhú polovicu života na mňa ľudia pozerajú, pretože si myslia, že som zaujímavá,“ vyjadrila sa interpretka.

FKA twigs má na konte zatiaľ jeden album LP1 (2014), ktorý sa dostal na 16. priečku v UK Charte. Štúdiovka obsahuje single Two Weeks a Pendulum. Vydala tiež nahrávky EP1 (2012) a EP2 (2013).

Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com, www.dazeddigital.com a archívu agentúry SITA.

1. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA