Fleetwood Mac budú nahrávať nový album s Christine McVie

Fleetwood Mac
Fleetwood Mac SITA/AP
reklama:

Sedemdesiatročná speváčka sa ku kapele opäť pridala tento rok po 16-ročnej pauze.

Britsko-americká kapela Fleetwood Mac plánuje nahrať nový album aj so speváčkou Christine McVie, ktorá sa k skupine opäť pripojila tento rok po 16-ročnej pauze.

Bubeník kapely Mick Fleetwood v rozhovore pre havajský denník The Maui News tiež prezradil, že 70-ročná bývalá manželka basgitaristu skupiny Johna McVieho píše skladby, ktoré by formácia mala začať nahrávať v marci.

Kapela Fleetwood Mac vznikla v roku 1967 a vystriedalo sa v nej množstvo hudobníkov, pričom jedinými stálymi členmi sú spomínaní John McVie a Mick Fleetwood, ktorého meno je aj v názve skupiny.

Christine McVie bola členkou od roku 1970. Formáciu opustila v roku 1998. Je autorkou skladieb ako Don’t Stop, Everywhere či You Make Loving Fun.

V súčasnosti v kapele pôsobia ešte gitarista, klávesák a spevák Lindsey Buckingham a speváčka Stevie Nicks.

Komerčne najúspešnejšími nahrávkami skupiny sú albumy Fleetwood Mac (1975), Rumours (1977) a Tango In The Night (1987). Nahrávka Rumours je dokonca v desiatke najpredávanejších albumov všetkých čias.

V roku 1998 kapelu uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a v tom istom roku si na Brit Awards prevzala ocenenie za mimoriadny prínos hudbe. Vlani v októbri museli Fleetwood Mac predčasne ukončiť turné, pretože McViemu diagnostikovali rakovinu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a z archívu agentúry SITA.

28. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA