Franz Ferdinand zverejnili skladbu Fresh Strawberries

Franz Ferdinand
kapela Franz Ferdinand SITA/AP
reklama:

Ide zároveň o piaty singel z ostatného albumu Right Thoughts, Right Words, Right Action, ktorý kapela vydala vlani v auguste.

Škótska indierocková kapela Franz Ferdinand zverejnila singel Fresh Strawberries. Na piesni spolupracovali Prince House Rabbit, či speváčka Roxanne Clifford, známa z britskej formácie Veronica Falls.

Franz Ferdinand na portáli Soundcloud tiež sprístupnili v nemčine spievanú skladbu Erdbeer Mund, ktorá vyjde ako B strana spomínaného singla.

Fresh Strawberries pochádza z albumu Right Thoughts, Right Words, Right Action (2013), ktorý ponúkol aj single Right Action, Love Illumination, Evil Eye a Bullet. Nahrávka debutovala na šiestej priečke britského albumového rebríčka.

Skupinu Franz Ferdinand založili Alex Kapranos, Bob Hardy, Nick McCarthy a Paul Thomson v roku 2002. Kapela debutovala v roku 2004 eponymným albumom. Ich druhá nahrávka má názov You Could Have It So Much Better (2005). S treťou štúdiovkou Tonight: Franz Ferdinand (2009) držitelia prestížnych Mercury Prize, Ivor Novello Award či Brit Awards debutovali na druhom mieste UK Chartu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

28. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA