George Michael plánuje vydať album Symphonica

George Michael. Najlepší spevák na svete?
George Michael. Najlepší spevák na svete? SITA/AP
reklama:

Päťdesiatročný spevák na novinku zaradil aj coververzie piesní Eltona Johna či Terenca Trenta D’Arbyho.

Britský spevák George Michael plánuje 17. marca vydať album Symphonica. Na novinke sa bude nachádzať 14 piesní, pričom nahrávka vyjde aj v deluxe edícii, ktorá ponúkne o tri skladby viac. Jeho šiesty počin bude obsahovať aj prerábky piesní ako The First Time Ever I Saw Your Face, ktorú preslávila Roberta Flack, Let Her Down Easy speváka Terenca Trenta D’Arbyho, ale tiež cover verziu sklady Idol Eltona Johna.

Päťdesiatročný hudobník dnes fanúšikom a fanúšičkám prostredníctvom webovej stránky www.georgemichael.com umožnil stiahnuť si skladbu Praying For Time, ktorá pochádza z očakávanej nahrávky. Na albume sa ako spoluproducent podieľal aj Phil Ramone, ktorý však v marci minulého roka zomrel.

George Michael sa narodil 25. júna 1963 v Londýne. V roku 1981 založil duo Wham!, v ktorom s ním pôsobil aj Andrew Ridgeley. Formácia sa preslávila hitmi ako Wake Me Up Before You Go-Go, I’m Your Man či Last Christmas. V roku 1987 Michael vydal sólový debut Faith, po ktorom nasledovali nahrávky Listen Without Prejudice Vol. 1 (1990), Older (1996), Songs from the Last Century (1999) a Patience (2004). Sedemkrát sa dostal na čelo singlového UK Chartu a osemkrát na prvé miesto amerického singlového rebríčka. V roku 2008 ho magazín Billboard zaradil na 40. miesto rebríčka 100 najúspešnejších interpretov všetkých čias. Počas kariéry získal napríklad tri Brit Awards, štyri Ivor Novello Awards, tri American Music Awards a dve Grammy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, www.georgemichael.com a z archívu agentúry SITA.

20. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA