Gerard Way kopíruje celý život a vraj mu to nevadí

My Chemical Romance
My Chemical Romance SITA/AP
reklama:

Americký hudobník chce sólovým albumom osloviť publikum vo svojom veku.

Americkému hudobníkovi Gerardovi Wayovi neprekážajú vyjadrenia, že kopíruje Davida Bowieho. Bývalý spevák už nefungujúcej americkej kapely My Chemical Romance pre týždenník NME skonštatoval, že to robil po celý život. “Môžete sa pozrieť na album a povedať: ‘Áno, snaží sa kopírovať Bowieho.’ No robím to celý život, tak prečo s tým teraz prestávať,” vyhlásil.

Hudobník taktiež povedal, že jeho očakávaný debut Hesitant Alien sa bude hudobne odlišovať od tvorby, ktorú ponúkal s bývalou formáciou. Zároveň uviedol, že verí, že sa mu ním podarí osloviť staršie publikum. “Klamal by som, ak by som povedal, že nechcem zaujať ľudí môjho veku,” priznal 37-ročný Way.

Gerard Way pôsobil v kapele My Chemical Romance od jej vzniku v roku 2001 až do marca 2013, keď oznámili ukončenie činnosti. Počas fungovania kapely vydali štyri štúdiové nahrávky: I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love (2002), Three Cheers For Sweet Revenge (2004), The Black Parade (2006) a Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys (2010). Skutočný úspech prišiel s albumom The Black Parade. Napriek rozchodu v marci 2013 fanúšikom a fanúšičkám ešte ponúkli výberovku May Death Never Stop You. Debutovú sólovku Hesitant Alien plánuje Way vydať 30. septembra. Zatiaľ z nej ponúkol single Action Cat a No Shows.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, www.nme.com a z archívu agentúry SITA.

25. augusta 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA