Greta Gerwig si zahrá v seriáli How I Met Your Dad

Greta Gerwig prichádza na filmový festival Berlinale
Greta Gerwig prichádza na filmový festival Berlinale SITA/AP
reklama:

Herečka bude seriál zároveň aj producentkou. Očakáva sa tiež, že sa bude podieľať aj na tvorbe scenárov.

Americká herečka, scenáristka a režisérka Greta Gerwig si zahrá hlavnú postavu v pilotnom filme pripravovaného seriálu How I Met Your Dad (v preklade Ako som spoznala vášho otca, pozn. SITA). Pôjde o spinoff sitcomu Ako som spoznal vašu mamu (2005).

Ako uviedol americký magazín The Hollywood Reporter, o scenár projektu sa postarajú Carter Bays a Craig Thomas spolu s autorkou seriálu Up All Night (2011 – 2012) Emily Spivey.

Gerwig, ktorá tento rok získala nomináciu na Zlatý glóbus za film Frances Ha (2012), bude seriál aj produkovať. V prípade, že pilotný film zaujme, a skutočne z neho vznikne aj seriál, očakáva sa tiež, že by mohla pôsobiť aj ako scenáristka.

Komediálny seriál Ako som spoznal vašu mamu sleduje ako sa Ted (Jason Radnor) zamiloval do matky svojich detí. How I Met Your Dad bude prezentovať príbeh zo ženského uhla pohľadu. V centre pozornosti bude úplne nová skupina priateľov žijúcich v New Yorku, pričom seriál bude zaznamenávať príbeh o tom, ako jedna z nich spoznala svojho budúceho manžela. Aby oba seriály prepojili, postavy z pripravovaného projektu sa pravdepodobne objavia v poslednej časti Ako som spoznal vašu mamu, keď si vyrazia do obľúbeného podniku MacLaren’s Pub. Práve toto miesto by vraj mohlo vytvoriť most medzi oboma seriálmi. Poslednú epizódu deviatej sezóny Ako som spoznal vašu mamu plánujú odvysielať koncom marca.

Tridsaťročná filmárka stvárni v sitkome How I Met Your Dad Sally, ktorá ostala večným dieťaťom a netuší, kam v živote smeruje. Zistí tiež, že nemá takmer nič spoločné s manželom, čo povedie k ich neodvratnému rozchodu. Pomoc a podporu nájde u svojich priateľov a rodiny, ktorých rady však nie vždy dopadnú dobre. Nakoniec to bude Sally, kto sa bude musieť rozhodnúť, čo je pre ňu najlepšie.

Pilotný film plánuje 20th Century Fox Television nakrúcať v Los Angeles, no v prípade, že sa rozhodnú aj pre seriálové pokračovanie, presunie sa produkcia do New Yorku.

Greta Celeste Gerwig sa narodila 4. augusta 1983. Zahrala si vo viacerých snímkach ako napríklad v dráme Nights and Weekends (2008), ktorú aj režírovala, ďalej Baghead (2008), The House of the Devil (2009), Greenberg (2010), Hlavne nezáväzne (2011), Arthur: Ťažký život milionára (2011), Lola Versus (2012), Frances Ha (2012) alebo Do Ríma s láskou (2012).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

12. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej