Halle Berry musí platiť výživné svojmu ex!

Halle Berry
Halle Berry SITA/AP
reklama:

Herečka sa už skoro štyri roky bije s bývalým partnerom, modelom Gabrielom Aubrym, o starostlivosť o malú dcérku.

Losangeleský súd nariadil americkej herečke Halle Berry vyplácať mesačne 16-tisíc dolárov (v prepočte približne 11 800 eur) svojmu bývalému partnerovi, francúzsko-kanadskému modelovi Gabrielovi Aubrymu ako výživné na ich šesťročnú dcéru Nahlu.

Štyridsaťsedemročná rodáčka z Clevelandu bude musieť platiť výživné až kým Nahla nedovŕši 19. rok života alebo neukončí stredoškolské vzdelanie, podľa toho, čo bude skôr. Okrem toho musí Aubrymu, s ktorým sa delí o starostlivosť o Nahlu, zaplatiť spätne 115-tisíc dolárov (zhruba 84 500 eur).

Berry a Aubry tvorili pár v rokoch 2005 až 2010, po rozchode však spolu začali bojovať o starostlivosť o Nahlu. V júni 2012 najprv súd priznal Aubrymu výživné 20-tisíc dolárov mesačne, ktoré mu Berry odvtedy musela vyplácať. Začiatkom novembra potom súd rozhodol, že herečka sa s dcérou a svojím terajším manželom, francúzskym hercom Olivierom Martinezom nemôže presťahovať do Paríža, pretože Nahla musela ostať v Kalifornii, kde žije aj jej otec. Berry na súde uviedla, že Francúzsko si vybrala preto, že krajina je podľa nej bezpečnejšia. Dvadsiateho druhého novembra sa potom Aubry a Martinez pred herečkiným domom pobili, pričom oboch museli ošetriť v nemocnici.

Halle Berry si v roku 2002 za účinkovanie v dráme Ples príšer (2001) odniesla Cenu Akadémie za ženský herecký výkon v hlavnej úlohe ako prvá Afroameričanka v histórii udeľovania týchto prestížnych ocenení. Získala však aj nelichotivú Zlatú malinu za stvárnenie Catwoman v rovnomennom filme z roku 2004. Herečka, ktorá má na konte aj jeden Zlatý glóbus, je známa napríklad aj z akčnej sci-fi trilógie X-Men (2000, 2003, 2006 a 2014), akčnej krimi Swordfish: Operácia Hacker (2001), bondovky Dnes neumieraj (2002), mysteriózneho trileru Gothika (2003), drámy Frankie & Alice (2010), romantickej komédie Silvestrovská noc (2011) či mysterióznej sci-fi drámy Atlas mrakov (2012), kde si zahrala viacero postáv.

V roku 2008 ju čitatelia amerického pánskeho magazínu Esquire zvolili za najsexi ženu na svete. So spomínaným Martinezom sa zosobášila vlani v júli a v októbri mu porodila syna Macea. V minulosti bola vydatá aj za bývalého bejzbalového hráča Davida Justicea a hudobníka Erica Benéta.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

10. júna 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA