Hana Hegerová mala infarkt!

Hana Hegerová
Hana Hegerová facebook.com/Hana Hegerová
reklama:

Rodáčka z Bratislavy mala dnes podľa informácií portálu iDNES.cz srdcovú príhodu.

Speváčku Hanu Hegerovú previezli do pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnice. Podľa nemenovaného zdroja portálu iDNES.cz mala 83-ročná rodáčka z Bratislavy srdcovú príhodu a v súčasnosti je v umelom spánku. Hovorca zdravotníckeho zariadenia Filip Brož potvrdil, že známu šansonierku hospitalizovali, bližšie však jej zdravotný stav nemohol komentovať.

Hana Hegerová odštartovala spevácku kariéru v roku 1957 na pódiu v bratislavskom kabarete Tatra Revue. Po odchode do Prahy prijala angažmán v hudobnom divadle Rokoko. V rokoch 1961 až 1966 bola jednou z opôr dnes už legendárneho divadla Semafor a to v predstaveniach Zuzana je zase sama doma, Šest žen či Dobře placená procházka.

Neskôr rozbehla sólovú kariéru, v roku 1967 hosťovala i v parížskej Olympii. Ako filmová herečka hrala aj pod režisérskou taktovkou Miloša Formana a to konkrétne vo filme Konkurs (1963). V roku 2002 si od už zosnulého prezidenta Václava Havla prevzala medailu Za zásluhy. Vlani uviedla na trh trojCD Zlatá kolekce 1957 – 2010, ktoré obsahuje aj hity ako Levandulová, Čerešne a množstvo ďalších skladieb.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

4. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA