Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
estetický zákrok, Happy lift, Klinika Esthetic, lifting, plastická chi
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Esthetic
3. júna 2014 ZdraviePoradňa krásy od DJSITA Diskusia()

Happy Lift – cesta k šťastnej tvári

Ak máte 35 – 40 rokov, nie je nič výnimočné, ak vám pri pohľade do zrkadla napadne slovo lifting. Ale nie je ešte priskoro ľahnúť si v tomto veku kvôli vráskam „pod nôž“?

Rozhodne nie ste jediná tridsiatnička alebo štyridsiatnička, dokonca ani jedna z mála, ktorá sa pohráva s myšlienkou nechať si vyhladiť vrásky, či zlepšiť kontúry tváre. Stres a dnešná uponáhľaná doba sa odzrkadľuje na pleti stále mladších žien aj mužov. Ale nie je ešte priskoro ľahnúť si v tomto veku kvôli vráskam „pod nôž“?

Chodia za mnou tridsiatnici a štyridsiatnici, ktorí si želajú drobné zmeny, ktoré by oživili ich vzhľad. Nechcú však, aby sa im zmenili črty tváre, neočakávajú nič radikálne. Chcú sa len zbaviť stôp, ktoré na ich tvári zanechala únava. Želajú si omladenie a návrat sviežosti,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD., majiteľka Kliniky Esthetic, ktorá sa požiadavkám svojich klientov snaží vyjsť maximálne v ústrety.

Moderná estetická medicína našťastie neustále vyvíja citlivejšie a čo najmenej invazívne postupy, ktoré veľmi radi využívame a kombinujeme s vlastnými overenými metódami. Takýmto zákrokom je u nás veľmi populárny Happy Lift, pri ktorom kombinujeme drobné chirurgické výkony s injekčným alebo laserovým ošetrením, ktoré predlžuje a zvýrazňuje benefity miniliftingu, “ vysvetľuje MUDr. Novotná.

estetický zákrok, Happy lift, Klinika , lifting, plastická chi
Pred a po zákrokuEsthetic

V tomto veku nás najviac trápia prehlbujúce sa nosovo-ústne vrásky, padnuté kútiky úst, padnuté obočie, začínajúca ochabnutá koža v okolí sánky a pod bradou, kruhy pod očami, či vráska hnevu medzi obočím. „Minilifting, alebo inak povedané parciálny lifting, vykonávame najčastejšie v strednej tretine tváre, kedy vďaka drobným stehom vypneme kožu proti smeru gravitácie, čím krásne vyhladíme už vzniknuté nerovnosti, vrásky a ochabnutia. Na niektoré miesta stačí použiť iba niťový lifting, ktorý je úplne bez zásahu skalpela,“ hovorí plastická chirurgička Kliniky Esthetic MUDr. Katarína Simonová. Zákrok sa robí ambulantne, len v lokálnej anestézii a keďže sa pri ňom nenarušuje podkožie tak výrazne ako pri klasickom liftingu, je hojenie oveľa rýchlejšie a nezostávajú po ňom takmer žiadne jazvy. Celý zákrok trvá maximálne 2 hodiny.

estetický zákrok, Happy lift, Klinika , lifting, plastická chi
Pred a po zákrokuEsthetic

Po tomto mini chirurgickom zákroku je veľmi vhodné vyhladiť hornú tretinu tváre botulotoxínom, prípadne aplikovať kyselinu hyalurónovú pre vylepšenie hydratácie pokožky,“ dodáva doktorka Simonová. Na vyplnenie prepadnutých miest je možné následne použiť aj lipografting, čiže do určitých lokalít na tvári – napríklad do okolia pier – aplikovať vlastný tuk. Po dvoch týždňoch je možné minilifting skombinovať aj s frakčným laserom, ktorý kožu jemne zbrúsi, vyhladí jej textúru, odstráni drobné mimické vrásky a zlepší jej farebnosť.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú, PhD., majiteľku Kliniky Esthetic

MUDr. Alexandra Novotná
MUDr. Alexandra NovotnáEsthetic

Kto je vhodný kandidát na Happy Lift?

MUDr. Alexandra Novotná, PhD.: Klientka alebo klient vo veku 35 – 55 rokov, ktorý má dobrý zdravotný stav, netrpí žiadnym závažným ochorením a má realistické očakávania. Happy Lift – je ideálne ošetrenie pre tých, ktorí chcú omladiť svoju tvár, vrátiť jej sviežosť a jas, ktorý stratila v dôsledku stresu a únavy. Tiež je vhodný pre tých, ktorí sa obávajú skalpela a celkovej anestézie.

Aké sú výhody Happy Liftu?

MUDr. Alexandra Novotná, PhD.: Uskutočňuje sa iba v lokálnej anestézii bez nutnosti hospitalizácie. Efekt vyhladenej kože na tvári je vidieť okamžite po zákroku, črty tváre zostávajú zachované, nezanecháva takmer žiadne jazvy a čo je podstatné, je možné ho prispôsobiť individuálnym potrebám a preferenciám každého klienta kombináciou viacerých metód.

Viac na www.esthetic.sk.

K téme

Vyformovať postavu do plaviek ešte stihnete! Poradňa krásy: Ako odstrániť dvojitú bradu?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.