Harry Potter sa zahral na Supermana

Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe SITA/AP
reklama:

Herec Daniel Radcliffe vraj nechcel na istom podujatí pútať pozornosť.

Britský herec Daniel Radcliff navštívil komiksový festival Comic Con, ktorý sa v týchto dňoch koná v americkom San Diegu, v kostýme Supermana. Predstaviteľ Harryho Pottera tak urobil, aby na seba nepútal pozornosť. Ako dvadsaťpäťročný herec tiež uviedol pre televíziu MTV, mnohí návštevníci festivalu sa s ním odfotili bez toho, aby vedeli, kto sa skrýva pod maskou. Herec jednu z fotografií v kostýme zverejnil aj na sociálnej sieti Google+. Radcliff prišiel na podujatie predstaviť svoju najnovšiu snímku Horns. Tlačovú besedu už absolvoval bez kostýmu.

Daniel Radcliffe sa preslávil ako 11-ročný, keď získal hlavnú úlohu v adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) britskej autorky Joanny K. Rowling. Postavu mladého čarodejníka si zopakoval aj vo filmoch Harry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011).

Predstavil sa aj na divadelných doskách Broadwaya, kde vystupoval v muzikáli How To Succeed In Business Without Really Trying a za svoj výkon získal uznanie kritiky. V roku 2012 mal premiéru horor Žena v čiernom, kde stvárnil mladého právnika Arthura Kippsa. Minulý rok sa predstavil v úlohe básnika Allena Ginsberga vo filme Zbav sa svojich miláčikov.

Informácie pochádzajú z webstránky www.mtv.tv a archívu agentúry SITA.

26. júla 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA