Helen Mirren získa BAFTA Academy Fellowship Award

Helen Mirren
Helen Mirren SITA/AP
reklama:

Herečka si ocenenie za výnimočný prínos filmu prevezme 16. februára v Londýne.

Britská herečka Helen Mirren získa BAFTA Academy Fellowship Award. Šesťdesiatosemročná hviezda si cenu Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) zaslúžila za výnimočný prínos filmu, pričom predseda organizácie John Willis ju označil za „jednu z najvýraznejších herečiek jej generácie„.

Rodáčku z Hammersmithu správa veľmi potešila.

Toto je najväčšia profesionálna pocta, akú si viem predstaviť. Je ohromujúce, že sa pridám na tento zoznam legendárnych mien,“ uviedla.

V minulosti toto ocenenie získali napríklad Charlie Chaplin, Alfred Hitchcock, Steven Spielberg, Sean Connery, Elizabeth Taylor, Judi Dench či Martin Scorsese.

Slávnostné odovzdávanie cien BAFTA sa bude konať v nedeľu 16. februára v Royal Opera House londýnskej Covent Garden.

Helen Mirren zatiaľ získala štyri ceny BAFTA, štyri Emmy, tri Zlaté glóbusy a tiež Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe a to vďaka filmu Kráľovná (2006). Okrem toho má na konte aj ďalšie tri nominácie na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied a to za snímky Šialenstvo kráľa Juraja (1994), Gosford Park (2001) a The Last Station (2009).

Účinkovala aj v sérii britských kriminálnych filmov Hlavný podozrivý (1991 – 2006), komédii Hore bez (2003), televíznom filme Kráľovná Alžbeta (2005), trileroch Na odstrel (2009) a Dlh (2010), akčnej komédii RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční (2010) a jej pokračovaní Red 2 (2013) či životopisnej snímke Hitchcock (2012), v ktorej stvárnila manželku slávneho režiséra Almu Reville.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bafta.org a z archívu agentúry SITA.

27. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej