Horkýže Slíže prezradili časť nominovaných na Zlaté slávyky

Horkýže Slíže
Skupina Horkýže Slíže SITA/Nina Bednáriková
reklama:

Špeciálne ceny budú hudobníci odovzdávať v rámci očakávaného turné Zlatý Slávyk in memoriam.

Slovenská formácia Horkýže Slíže prezradila mená niektorých nominantov na ceny Zlatý slávyk, ktoré budú udeľovať počas očakávaného turné Zlatý Slávyk in memoriam.

Medzi nominovanými sa vo fiktívnej hudobnej ankete ocitli aj No Face, Peter Gýč Projekt, Iný sós či Celulitídest Buckingam. Spevák kapely Peter „Kuko“ Hrivňák priznal, že o väčšinu upravených mien známych slovenských interpretov sa postaral on sám.

A to mi ešte neprešli tvrdšie výrazy,“ vyhlásil Kuko, ktorý dodal, že ide, samozrejme, o recesiu.

Hudobníci v rámci turné, počas ktorého vystúpia aj Polemic, Zoči voči a Bank of Joe, na pódiách zinscenujú galavečery, aké diváci a diváčky môžu poznať z udeľovania cien ankety Slávik. Chýbať nebudú moderátor, netradične riešená scéna či ceny v podobe originálnych sošiek. Prísť by mali aj Majka z Gurunu, ŠPink či nemenovaná cyperská skupina.

Špeciálnou kultúrnou vložku bude prezentácia matracov a hrncov, ale aj lámanie strešnej škridle, o ktoré sa postará karatista a učiteľ kung-fu Haidamaki v podaní Kuka v kimone. „V prestávkach medzi jednotlivými prestavbami mám nachystané prezentácie matracov Porneo a tiež kvalitných hrncov značky Kefal. Pri zakúpení obidvoch produktov samozrejme ovčie rúno zdarma,“ uviedol nedávno Kuko.

K spolupráci prizvali aj televíziu Joj, ktorá nakrúti a neskôr odvysiela záznam z podujatí.

Turné Zlatý Slávyk in memoriam odštartuje 31. januára v Trenčíne, pričom celkovo hudobníci odohrajú 18 koncertov. Podujatia by sa mali začínať o 18:00. Cena vstupeniek v predpredaji je sedem eur, na mieste budú lístky o tri eurá drahšie.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Na konte má albumy ako V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ukáž tú tvoju Zoo (2007) či zatiaľ posledný St. Mary Huana Ganja (2012).

Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ, Logická hádanka, Telegram, Vlak, Brďokoky, L.A.G. Song, Kožky, perie, Baby, R’n’B Soul, Bernardín, Emanuel Bacigala, Atómový kryt, A ja sprostá, Silný refrén či Líza a Wendy.

Termíny koncertov:

31. januára – Trenčín

1. februára – Podolie

7. februára – Ružomberok

8. februára – Zázrivá

14. februára – Košice

15. februára – Bardejov

21. februára – Nováky

22. februára – Brusno

28. februára – Bratislava

1. marca – Stupava

7. marca – Brezno

8. marca – Hnúšťa

14. marca – Liptovský Mikuláš

15. marca – Čadca

21. marca – Nitra

22. marca – Radošovce

28. marca – Nové Zámky

29. marca – Sereď

Informácie pochádzajú od PR manažéra turné Jána Kakaščíka a z archívu agentúry SITA.

30. januára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA