Horúci trend na jar 2014: Štýlové tenisky

Tenisky ako základ jarného šatníka
Dámska jazda/ AP
reklama:

Zabudnite na dlhé hodiny strávené na nepohodlných opätkoch. Túto sezónu máte dovolené nosiť svoje obľúbené športové tenisky kdekoľvek a kedykoľvek.

SITA/AP
Klasické, veľké, nie príliš estetické tenisky, ktoré doteraz patrili do telocvične, na tenisový kurt či na bežeckú dráhu dostávajú s nadchádzajúcou jarnou sezónou úplne nové postavenie vo svete módy. Zo športových tašiek ukrytých v útrobách skríň si hľadajú hrdé miesto medzi štýlovou obuvou a jarnými doplnkami. Stáva sa z nich elegantná obuv na každú príležitosť a do každého počasia. A keď si myslíte, že tenisky predsa k elegantnej róbe nepatria, Karl Lagerfeld vás rýchlo vyvedie z omylu.

Či už trávite každý večer na bežeckom páse, na hodinách Pilates alebo v krásnych, no nepohodlných, lodičkách s miešaným drinkom v ruke, tento trend vás určite poteší. Šport a móda sa nezvyknú často prelínať, túto sezónu sa však so športovými prvkami v módnych kolekciách akoby roztrhlo vrece. Chanel, Dior, Tommy Hilfiger, Marc Jacobs či Kenzo – oni všetci nám núkajú možnosti, ako svoje elegantné lodičky, čižmy a sandále na chvíľu vymeniť za komfortné tenisky.

Všetci vieme, ako tenisky nosiť k rifliam či športovým outfitom. Teraz je však správny čas vyskúšať ich s romantickými šatami či elegantnou sukňou. Ak vám to firemný dress code dovolí, pokojne si ich vezmite aj do práce. Karl Lagerfeld nový trend zobral ešte o niekoľko priečok vyššie, keď svoje modelky v šifónových a tvídových šatách a róbach na prehliadke Chanel Haute Couture jar 2014 obul do vyzdobených športových tenisiek, ktoré miestami doplnil i retro „ľadvinkami“ či couture verziou chráničov na lakte a kolená.

SITA/AP

Medzi stylistami a fashionistami po celom svete sú čím ďalej tým populárnejšie klasické športové tenisky značiek ako Nike či Adidas – rovnaké, v akých chodíme behať či tváriť sa, že cvičíme. Ak však túžite po „ženskejšej“ verzii, inšpirujte sa napríklad farebnými teniskami na platforme z jarnej kolekcie Tommy Hilfiger a Gucci či metalickými kúskami Marc by Marc Jacobs. Romantické duše určite potešia kvetinové potlače či jemná čipka na športovom základe. Fantázii sa ani pri športovej obuvi medze nekladú, a tak pokojne vyskúšajte i zvieracie motívy či geometrické vzory.

Fotoalbum k článku:

7. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Estetika v odievaní

Screenshot_2017 09 13 15 40 40 1.png

Estetické cítenie je prameňom všetkého prekrásneho, veľkého a človek zbavený tohto citu stojí na úrovni nemej tváre“, definuje V.G. Belinskij. Estetika … Čítať ďalej