Hugh Grant si v pokračovaní Bridget Jonesovej nezahrá

Hugh Grant
Hugh Grant SITA/AP
reklama:

Britský herec sa rozhodol v projekte nepokračovať.

Britský herec Hugh Grant si napokon nezahrá v pripravovanej snímke Bridget Jones’s Baby, ktorá má byť druhým pokračovaním filmu Denník Bridget Jonesovej (2001). Päťdesiatštyriročný predstaviteľ Daniela Cleavera to vyhlásil pre britskú rozhlasovú stanicu Free Radio. „Rozhodol som sa nepokračovať,“ uviedol Grant počas rozhovoru.

„Myslím ale, že to urobia bez Daniela. Kniha je mimochodom skvelá, no scenár je úplne iný. Teda tá verzia, ktorú som videl pred pár rokmi,“ pokračoval rodák z Londýna, ktorý v roku 2012 pre nespokojnosť so scenárom odmietol začať s nakrúcaním filmu. Odvtedy nie sú známe detaily o ďalšom osude snímky.

Filmová adaptácia románu Helen Fielding Denník Bridget Jonesovej (2001) zaznamenala celosvetový úspech u kritikov i divákov. Tridsiatničku Bridget trápiacu sa hmotnosťou, láskou a množstvom zlozvykov stvárnila Renée Zellweger.

Vo filme si zahral aj Colin Firth. Druhá časť Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch sa do kín dostala v roku 2004. O pochabej moderátorke autorka predlohy napísala aj tretiu knihu s názvom Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa (v origináli Bridget Jones: Mad about the Boy, po prvý raz publikovaná v roku 2013).

Hugh Grant sa stal známym predovšetkým vďaka romantickej komédii Štyri svadby a jeden pohreb (1994), za výkon v ktorej získal Zlatý glóbus a tiež cenu BAFTA.

Už predtým si však zahral v takmer 30 filmoch a seriáloch, medzi ktorými bola napríklad dráma Romana Polanského Horký mesiac (1992) či film Súmrak dňa (1993). Po Štyroch svadbách nasledovali úlohy v snímkach ako napríklad Rozum a cit (1995), Dvaja v tom (1995), Smrtiaca liečba (1996), Notting Hill (1999), Modrooký Mickey (1999), Ako na vec (2002), Láska nebeská (2003), Hudba a text (2007) alebo Atlas mrakov (2012).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

11. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA