Idol žien Jozef Vajda sa oženil

Jozef Vajda
Jozef Vajda SITA/Nina Bednáriková
reklama:

Známy herec si vo štvrtok, v deň svojich 59. narodenín, vzal za manželku svoju dlhoročnú partnerku Júliu

Slovenský herec Jozef Vajda sa vo štvrtok, v deň svojich 59. narodenín, oženil so svojou partnerkou Júliou, s ktorou tvorí pár už dvanásť rokov. Svadba sa konala v bratislavskej mestskej časti Devín. “Na deň, keď som stretol July, nikdy nezabudnem. Z debaty, ktorá sa začala najprv trochu kostrbato, sa napokon vykľul príjemný rozhovor o ezoterike. Ukázalo sa, že nás spája rovnaký záujem o duchovnú podstatu života. Bol som uveličený, dovtedy som nestretol veľa ľudí, s ktorými by som sa mohol takto porozprávať,” napísal herec o stretnutí so svojou budúcou manželkou v knihe Moja cesta.

Jozef Vajda vyštudoval VŠMU v Bratislave a následne sa stal členom Poetického súboru na Novej scéne. Od roku 1980 má angažmán v Činohre Slovenského národného divadla (SND), kde sa predstavil napríklad v inscenáciách Bratia Karamazovovci, Smrť obchodného cestujúceho, Trojkráľový večer alebo Čo len chcete či Prelet nad kukučkiným hniezdom.

Zahral si tiež vo filmoch Južná pošta (1987), Tábor padlých žien (1999) alebo seriáli Ordinácia v ružovej záhrade (2007 – 2012).

Informácie pochádzajú z webstránky www.topky.sk a archívu agentúry SITA.

31. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA