II. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb
Thinkstock
reklama:

Väčšinu chorôb, ktoré nás v dospelosti postihli, sme si postupne starostlivo vypestovali svojim vlastným prístupom k životu. Naše negatívne, ustráchané a obviňujúce myšlienky sprevádzané pocitom, že za nič nestojíme, si vyžiadali svoju daň. Ak sa k tomu pridávajú nešťastné udalosti, závažné traumy a ťažké detstvo, telo sa vzoprie prílišnému tlaku nahromadenej citovej bolesti a zvolí si jednoduchšiu cestu – chorobu.

Myšlienky a pocity sa v nás schovávajú celé roky. Ak už niet kam priliať do ohňa alebo príde vhodný vonkajší podnet, telo nasmeruje energiu na konkrétne miesto, ktoré najlepšie korešponduje s tým, aké máme myslenie a ako sa cítime.

Chronické bolesti a choroby upriamujú našu pozornosť na dlhodobo potlačené myšlienky a pocity, odmietanie zmien, strach z budúcnosti a pocit neistoty. Uvedené mentálne a emocionálne príčiny chorôb sa zo skúsenosti terapeutov najčastejšie vyskytujú u väčšiny ľudí v takejto podobe. Žiadny z uvedených ekvivalentov však nemusí bezvýhradne platiť pre každého, pretože môže byť ovplyvnený rôznymi ďalšími subjektívnymi príčinami.

Problémy s dýchacími cestami poukazujú na to, že máme strach vyjadriť svoj názor, svoje pocity a požiadavky. Doslova v sebe dusíme všetko čo nás trápi, a po čom túžime. Popierame krásu života, nemáme rovnováhu medzi dávaním a prijímaním, sme príliš kritickí a máme tendenciu vlastniť partnera alebo deti. Urazili sme sa na niekoho blízkeho a nevieme sa s tým vyrovnať.

Ochorenia srdca signalizujú uzavretú osobnosť a dlhotrvajúce citové problémy. Srdce predstavuje centrum lásky a bezpečia. Staviame na prvé miesto kariéru, peniaze, stres, a príliš trpíme pocitom prehnanej zodpovednosti voči blízkym.

Tráviaci systém ukazuje, že nie sme schopní stráviť konflikty, hnev a problematické situácie v rodine, vzťahoch a v práci, neprijímame kritiku a obviňujeme iných z našej situácie. Strach zo zmeny, hrôza a panika z konkrétneho človeka alebo situácie, neochota opustiť minulosť.

Pohybové ústrojenstvo trpí vtedy, ak strácame vieru, nádej a stabilitu vo svojom živote. Nie sme schopní prijať inovatívne myšlienky a postupy práce, tvrdošijne trváme na starých návykoch a nevieme sa pohnúť z miesta, paralyzuje nás strach zo zmeny a obavy o budúcnosť. Trpíme pocitom viny, zároveň sa chceme potrestať a niesť si svoj kríž sami, ale mať už od všetkého a všetkých pokoj. Túžime po citovej opore, ktorej sa nám nedostáva, a sami nevieme prejaviť lásku.

Ženské a mužské problémy súvisia s hlbokým potlačením ženskosti alebo mužstva. Odpor k vlastnému telu, neustále hľadanie fyzických chýb a nedostatkov na sebe, zlosť na partnera, odmietanie svojej sexuality a vina častokrát môžu za naše zápaly, menštruačné problémy, neplodnosť a PMS.

Celulitída znamená najčastejšie neschopnosť vyrovnať sa s problémami z ranného detstva, lipnutie na minulých traumách a strach zvoliť si vlastný smer.

Obezitou sa trápime, ak sa potrebujeme chrániť pred fyzickým ubližovaním , máme strach vyjsť zo svojej ulity, potrebujeme utiecť pred bolesťou, krivdou, citmi, hľadáme samého seba, sme neistí a túžime sa realizovať a prejaviť. Neustále prejedanie sa je príznakom toho, že nedokážeme zvládnuť nápor citov a potrebujeme ho utlmiť.

Thinkstock

Bolesťami hlavy trpia najčastejšie ľudia, ktorí sami sebe ubližujú. Chceme byť za každú cenu dokonalí a vyvíjame na seba prehnaný tlak, vždy chceme vyhrať a byť prví.

Nespokojnosť s tým, čo vidíme vo svojom živote, strach naozaj vidieť samého seba, a strach z prítomnosti sú najčastejšou príčinou problémom s očami.

Čítajte aj: I. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Hnev, odmietanie počuť pravdu, prílišný rozruch a zmätok okolo nás, neustále hádky rodičov v detstve sa podpisujú na problémoch s ušami.

Anorexia a bulímia sú odmietaním života, extrémna forma nenávisti k sebe samému.

Veľmi často potrebujeme prehlušiť krik svojho vnútra a potlačiť svoje emócie. Nevieme sa vysporiadať s tým, čo prežívame a ako sa pri tom cítime, s náporom práce a zodpovednosti, so stresom, s tlakom na dokonalosť, s rozchodom, rozvodom, so stratou blízkeho alebo nechceme vidieť skutočnosť, svoje chyby a návyky správania sa. Vtedy, ešte pred chorobou môžeme často skĺznuť do závislého správania sa, a začneme používať rôzne viac alebo menej príjemné formy ako sa s emóciami vyrovnať. Napríklad sa prejedáme ak nás trápia pocity viny, nakupujeme ak potrebujeme viac pozornosti a uznania, fajčíme cigarety, ak zatvárame oči pred pravdou a realitou, berieme drogy, ak sa nevieme začleniť do spoločnosti a hlboko odmietame život, prepadáme alkoholu pre nedostatok lásky a pocitu vlastného zlyhania.

Ak chceme zlepšiť svoj život a svoj zdravotný stav, je potrebné mať úctu k sebe samému, nájsť vnútorný pokoj a rovnováhu, zmeniť návyky svojho myslenia, a užívať si krásy života každý jeden deň. Naše telo reaguje na každú našu myšlienku a pocit, a preto si môžeme vybrať pozerať sa na život zdravým pozitívnym spôsobom a podporiť tak prírodné a moderné spôsoby liečenia aj vlastnou zodpovednosťou.

Alexandra Bikárová
Archív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

24. februára 2015

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Sanny