III. Emócie ohrozujúce vaše zdravie: Toto môže byť príčinou nádorov mozgu, cukrovky a frigidity

Smútok a depresia, samota

Okrem hnevu a depresie i tento stav mysle napácha škody na našom zdraví.

Medzi ďalšie emócie, ktoré dokážu negatívnym spôsobom ovplyvniť náš život, patrí kontrola – sebakontrola a kontrola ľudí v našom živote. Veľmi nedobrá vec. Obmedzujeme tak totiž nielen seba, ale aj ostatných. Keďže sa snažíme mať všetko pod kontrolou, spôsobujeme si zbytočne veľa stresu, napätia a starostí. Zvyčajne všetko pod kontrolou potrebujú mať ľudia, ktorí sú presvedčení, že život nemôže byť dokonalý, kým nebudú oni diktovať iným, čo majú robiť a ovládať ich. Ich život je plný pravidiel a tak riadia seba a ostatných. Je to nedôvera v seba samého a nedôvera k iným. Sú to v podstate ľudia, ktorí žijú v rôznych obmedzeniach, perfekcionisti. Neriadia sa svojim srdcom. Mať všetko pod kontrolou zvyčajne zvádza k agresivite, títo ľudia sa boja byť spontánni, kreatívni, nevedia sa uvoľniť. Žijú v permanentnom kŕči.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

Z prílišnej kontroly môžu vzniknúť nádory mozgu, astma, alergie, plešivosť, bulímia, rakovina, cukrovka, hluchota, „zmrznuté“ rameno, dna, frigidita, syndróm dráždivého čreva, paranoja, rakovina vaječníkov, Parkinsonova choroba, bolesti hlavy.

Je dobré si uvedomiť, že každý človek je osobnosť. Každý človek má právo na omyly, na vlastné, aj keď z iného pohľadu nie správne, rozhodnutia. Každý je zodpovedný sám za seba. Uverme, že aj bez našej kontroly a pravidiel tí iní dokážu žiť a fungovať. V prvom rade však verme hlavne sami sebe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom