Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ivana Havranová
Marenčin PT Marenčin PT
14. augusta 2013 LifestyleKnihy a film od SITASITA Diskusia()

Ivana Havranová predstaví nový román

Najnovší román Ivany Havranovej Sama predstavia vo štvrtok spolu s jej májovým titulom Lásky jednej smutnej krásky

Príbeh, ktorý čerpá z dnešných čias, keď mnohí mladí žijú bez partnera, u rodičov a vinu na tom možno ani nenesú, rozpráva najnovší román dlhoročnej publicistky Ivany Havranovej. Titul Sama prinieslo na knižný trh v polovici júla vydavateľstvo Marenčin PT.

Román predstaví spolu s knihou od Ivany Havranovej Lásky jednej smutnej krásky vo štvrtok 15. augusta o 17:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Krátky exkurz do príbehov oboch diel ponúkne účastníkom prezentácie Dado Nagy a román Sama „pokrstí“ lekárka Iveta Hasová.

Agentúru SITA o tom informovali organizátori knižnej prezentácie.

Román Sama na vyše 200 stranách odkrýva kontroverzné pocity osamotených, krásnych dievčat, ktoré akoby muži nemali odvahu osloviť, akoby nemali odvahu s nimi žiť. Obdivujú ich pôvab, ale pozvať ich na rande nedokážu.

Keď človek kráča ulicou, stretne množstvo krásnych žien. Sú samé, nik ich nedrží za ruku, majú smutné oči. A tak som si povedala, že práve o týchto krásnych vílach našich ulíc napíšem knižku,“ povedala o príbehu autorka Ivana Havranová.

Jeho hrdinka – Táňa, krásne mladé a úspešné dievča sa po tragickej smrti svojho prvého milého dostane do bludného kruhu menom samota, z ktorého akoby nemala síl sa vymaniť. Býva s rodičmi, nespokojná takmer s každým dňom, ktorý neprináša zmenu.

Lásky jednej smutnej krásky je názov románu Ivany Havranovej, ktorý vo vydavateľstve Marenčin PT vyšiel 31. mája. Je príbehom Jany – jednej zo žien, ktoré sa stretávajú so záujmom mužov od útleho detstva. Spolužiaci im nosia žuvačky, píšu lístočky, čakajú na ne pred domom. A takto sa to v ich živote ťahá až dokonca. Mnohé z obdivovaných sa vydávajú ešte aj v domovoch dôchodcov.

Ivana Havranová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala v redakcii denníka Smena, v časopise Zornička, neskôr v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých.

Je autorkou viac ako 400 televíznych scenárov, množstva poviedok pre deti, rozhovorov, reportáží. Po roku 1989 založila vlastné vydavateľstvo, v ktorom vydávala časopisy Maxisuper, slovenský Bulvár, Lišiak a ďalšie. Okrem dvoch spomínaných románov je autorkou poviedkových kníh Vydaté, Neverné a Rozvedené.

Žije a tvorí v Bratislave.

Odporúčané články

Knihu Nory Mojsejovej pokrstila Ivana Christová Nová Banášova kniha poukazuje na pokrytectvo cirkvi

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...