Ivana Havranová predstaví nový román

Ivana Havranová
Marenčin PT Marenčin PT
reklama:

Najnovší román Ivany Havranovej Sama predstavia vo štvrtok spolu s jej májovým titulom Lásky jednej smutnej krásky

Príbeh, ktorý čerpá z dnešných čias, keď mnohí mladí žijú bez partnera, u rodičov a vinu na tom možno ani nenesú, rozpráva najnovší román dlhoročnej publicistky Ivany Havranovej. Titul Sama prinieslo na knižný trh v polovici júla vydavateľstvo Marenčin PT.

Román predstaví spolu s knihou od Ivany Havranovej Lásky jednej smutnej krásky vo štvrtok 15. augusta o 17:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Krátky exkurz do príbehov oboch diel ponúkne účastníkom prezentácie Dado Nagy a román Sama „pokrstí“ lekárka Iveta Hasová.

Agentúru SITA o tom informovali organizátori knižnej prezentácie.

Román Sama na vyše 200 stranách odkrýva kontroverzné pocity osamotených, krásnych dievčat, ktoré akoby muži nemali odvahu osloviť, akoby nemali odvahu s nimi žiť. Obdivujú ich pôvab, ale pozvať ich na rande nedokážu.

Keď človek kráča ulicou, stretne množstvo krásnych žien. Sú samé, nik ich nedrží za ruku, majú smutné oči. A tak som si povedala, že práve o týchto krásnych vílach našich ulíc napíšem knižku,“ povedala o príbehu autorka Ivana Havranová.

Jeho hrdinka – Táňa, krásne mladé a úspešné dievča sa po tragickej smrti svojho prvého milého dostane do bludného kruhu menom samota, z ktorého akoby nemala síl sa vymaniť. Býva s rodičmi, nespokojná takmer s každým dňom, ktorý neprináša zmenu.

Lásky jednej smutnej krásky je názov románu Ivany Havranovej, ktorý vo vydavateľstve Marenčin PT vyšiel 31. mája. Je príbehom Jany – jednej zo žien, ktoré sa stretávajú so záujmom mužov od útleho detstva. Spolužiaci im nosia žuvačky, píšu lístočky, čakajú na ne pred domom. A takto sa to v ich živote ťahá až dokonca. Mnohé z obdivovaných sa vydávajú ešte aj v domovoch dôchodcov.

Ivana Havranová vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala v redakcii denníka Smena, v časopise Zornička, neskôr v Československej televízii ako publicistka mládežníckeho magazínu Televízny klub mladých.

Je autorkou viac ako 400 televíznych scenárov, množstva poviedok pre deti, rozhovorov, reportáží. Po roku 1989 založila vlastné vydavateľstvo, v ktorom vydávala časopisy Maxisuper, slovenský Bulvár, Lišiak a ďalšie. Okrem dvoch spomínaných románov je autorkou poviedkových kníh Vydaté, Neverné a Rozvedené.

Žije a tvorí v Bratislave.

14. augusta 2013

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej