Jan Saudek čaká s manželkou Pavlou tretie dieťa

Jan Saudek
Jan Saudek SITA//Diana Černáková
reklama:

Tridsaťštyriročná novinárka uviedla, že by mala porodiť na prelome januára a februára. Pár prezradil aj pohlavie.

Český fotograf Jan Saudek a novinárka Pavla Hodková čakajú tretieho spoločného potomka. Radostnú novinku potvrdila 34-ročná mamička pre portál iDNES.cz. “Áno, je to tak. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa dievčatko malo narodiť na prelome januára a februára,” povedala novinárka, ktorá mala s manželom prvé rande počas autorizácie článku.

Dvojica sa zosobášila tento rok v marci v Číne, kde mal fotograf výstavu. Vychovávajú už dve spoločné deti – sedemročného syna Matěja a päťročnú dcéru Annu-Mariu. Na začiatku vzťahu prekonali dva potraty.

Sedemdesiatdeväťročný Jan Saudek je významným fotografom a predstaviteľom manierizmu. Je autorom inscenovaných fotografií, ktoré často koloruje. Najčastejším námetom sú preňho ženy kyprých tvarov. Pavla Hodková je jeho štvrtou manželkou.

V minulosti sa raz rozviedol a dva razy ovdovel. S prvou ženou má dvoch synov – Samuela, ktorý žije s bývalou priateľkou fotografa Sárou, a Davida. S druhou ženou má dcéru Mariu. S Petrou Šupovou má syna Jindřicha. Saudek má ešte dcéru Karolínu. Jeho ďalší syn Lukáš spáchal samovraždu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

22. novembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA