Jennifer Lawrence sa teší na chvíle oddychu

Jennifer Lawrence na SAG Awards 2014
Jennifer Lawrence na SAG Awards 2014 SITA/AP
reklama:

Dvadsaťtriročná herečka priznáva, že za preplnený harmonogram si môže sama.

Americká herečka Jennifer Lawrence, ktorá bola počas ostatných rokov mimoriadne pracovne vyťažená, sa nevie dočkať voľna. „Je to v poriadku, je to moja chyba. Sem-tam mám aj pauzu, ale s posledným dňom nakrúcania Hier o život (aktuálne sa nakrúca druhá časť dvojdielneho finále série s podtitulom Drozdajka, pozn. SITA), si na rok vypínam telefón,“ povedala 23-ročná herečka pre magazín Empire.

Najbližšie sa Lawrence predstaví divákom v očakávanej komiksovke X-Men: Budúca minulosť, v ktorej si podobne ako v predchádzajúcej časti s názvom X-Men: Prvá trieda (2011) zahrá mutantku Mystique. Snímka by mala v slovenských kinách debutovať 22. mája tohto roku.

Jennifer Lawrence začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Ďalšia veľká príležitosť prišla so spomínaným filmom X-Men:

Prvá trieda, no skutočne ju preslávila až postava Katniss Everdeen z Hier o život (2012), za stvárnenie ktorej si vyslúžila aj pochvaly kritiky. Už v roku 2013 sa mladej a talentovanej herečke podarilo získať prvého Oscara, ktorého si vyslúžila za výkon v snímke Terapia láskou (2012). Lawrence je momentálne nominovaná aj na ďalšieho Oscara, a to za výkon vo vedľajšej úlohe v snímke Špinavý trik.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

1. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA