Jesse Eisenberg si zahrá postavu Lexa Luthora

Jesse Eisenberg
Jesse Eisenberg SITA/AP
reklama:

Lexa Luthora si zahrá v pokračovaní Muža z ocele. Herec sa tak predstaví po boku Jeremyho Ironsa, Henryho Cavilla či Bena Afflecka.

Americký herec Jesse Eisenberg stvárni Lexa Luthora v pokračovaní filmu Muž z ocele (2013).

Oznámila to spoločnosť Warner Bros. Úlohu známeho boháča preberie 30-ročný herec po Geneovi Hackmanovi, ktorý si Luthora zahral v snímke Superman v roku 1978 a bude kráčať aj v šľapajach Kevina Spaceyho, ktorý ho stvárnil vo filme Superman sa vracia (2006).

V pripravovanom, no zatiaľ nepomenovanom pokračovaní Muža z ocele sa Eisenberg predstaví po boku Jeremyho Ironsa, ktorý stvárni komorníka Alfreda, Henryho Cavilla ako Supermana, Bena Afflecka ako Batmana či Gal Gadot v úlohe Wonder Woman. V snímke si okrem nich zahrajú aj Amy Adams, Diane Lane a Laurence Fishburne.

Film plánujú uviesť do kín v máji 2016.

Tridsaťročný Jesse Eisenberg na seba upozornil filmom Roger Dodger (2002), za ktorý na Filmovom festivale v San Diegu získal cenu pre najsľubnejšieho hereckého nováčika. Následne sa objavil vo filmoch ako Klub vyvolených (2002), Osada (2004), Prekliatie (2005) či Lovci tieňov (2007).

V roku 2009 sa ukázal v dramédii Adventureland a hororovej komédii Zombieland. O rok neskôr stvárnil spoluzakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga vo filme Sociálna sieť, za ktorý si vyslúžil Zlatý glóbus a nomináciu na Oscara. Zahral si aj v snímkach Do Ríma s láskou (2012) alebo Podfukári (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

1. februára 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA

Odvážne srdce

Odvazne srdce.jpg

BRATISLAVA 12. septembra 2017 (DJ/PR) – „Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou … Čítať ďalej

Pod maskou

Pod maskou.jpg

BRATISLAVA 30. augusta 2017 (DJ/PR) – Čo sa stane, keď v ťažkej chvíli stretnete nesprávneho človeka? Nie zlého, neprávneho… V edícii … Čítať ďalej