Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jóga
3. júla 2017 Lifestyle od LotaSITA Diskusia()

Jóga – nájdite odvahu spoznať čaro vlastného vnútra

Každý deň je pre nás zmesou stresujúcich situácií, množstvom podnetov a myšlienok kradnúcich náš drahocenný čas. Veľakrát však zabúdame na to najdôležitejšie – na seba. Nájdite v sebe odvahu a prostredníctvom cvikov spomaľte.

Takmer nikto z nás nemá čas denne navštevovať fitnes centrá alebo kurzy jógy. Sústreďujeme sa na to, aby sme sa so životom vyrovnávali čo najlepšie, často však zabúdame na to najdôležitejšie – na seba! Nie je to zvláštne, že práve keď prežívame najväčší stres a potrebovali by sme trochu poľaviť, nevieme si takýto luxus dopriať? Namiesto toho neraz mávame pocit, že predtým, ako si konečne oddýchneme, musíme vybaviť ešte veľa vecí. A to dokonca aj vtedy, keď naša šija a chrbát dávajú o sebe vedieť čoraz citeľnejšie.

 

Tajomstvo slobody je odvaha (Perikles)

Ukradnúť si pre seba pár chvíľ chce odvahu. Odvahu povedať stop! Zhlboka sa nadýchnuť a vydýchnuť, získať rovnováhu, aby sme mohli s novým sebavedomím a energiou pokračovať ďalej.

Vzoprite sa tlaku okolia a buďte slobodným človekom. Pretože nikto vás nemôže k ničomu prinútiť. Tá moc je iba vo vašich rukách a sila rozhodnutia len vo vás!

 

Jóga nie je len cvičenie

Jóga nepredstavuje len náboženstvo či cvičenie, jóga je filozofia, ktorá má svoje korene v Indii. Toto slovo znamená spojenie tela i duše. Kto praktikuje jógu a správne dýcha, spojuje všetko v jedno, je blízko vlastnej podstaty a zároveň s podstatou okolitého sveta.

Milota Mezeiová

Foto: Mimi Šramová
Jogínka: Nina Menkynová
Styling: Mimi Šramová, Odd Molly

Odporúčané články

Ako sa nenechať vykoľajiť stresujúcou situáciou a prežiť ju v zdraví Nestíhate domáce práce a cvičenie? S týmto vynálezom dokážete oboje

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Lifestyle

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...