Jóga – tajná misia proti stresu a panike

jóga, cvičenie, dýchanie, žena, dievča
shutterstock.com
reklama:

Zabíjate nezmyselne čas v čakárni či už u doktora alebo na úradoch? Poradíme vám, ako ho zmysluplne využiť a navyše urobíte niečo aj pre svoje zdravie.

Nasledujúcim cvičením sa dajú skrátiť dlhé minúty strávené čakaním alebo zmierniť narastajúca panika. Ako na to? Sedíme vzpriamene, nohy mierne rozkročíme. Chrbát a krk držíme rovno. Palcom pravej ruky si jemne zapcháme pravú nosnú dierku. Ukazovák a prostredník ohneme, prstenník a malíček vystrieme.

Zhlboka sa nadýchneme ľavou nosnou dierkou. Krátko pred vydýchnutím priložíme prstenník na ľavú nosnú dierku a pravou nosnou dierkou vydýchneme. Potom sa pravou nadýchneme a ľavou vydýchneme, nato sa nadýchneme ľavou a pravou vydýchneme…

Jóga – cvik na krásne brucho

Pri každom nádychu a výdychu napočítame najmenej do štyroch. Kto má s týmto cvikom skúsenosti, vydrží na jeden nádych od osem do dvanásť sekúnd.

Čím dlhšie a pravidelnejšie dýchame, tým upokojujúcejší účinok pociťujeme. Cvik je najúčinnejší, ak je výdych dvakrát dlhší ako nádych (nezabudneme počítať). Je dobré ho opakovať tak dlho, pokým rozrušenie úplne neopadne. Alebo dokiaľ v čakárni nevyvolajú vaše meno.

Ako nám cvičenie prospieva?

Tento cvik dopomáha k pravidelnému dýchaniu. Je účinnou obranou proti panike a stresu.

22. augusta 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: Lota