Justina Biebera obžalujú 14. februára

Justin Bieber
Justin Bieber shutterstock.com
reklama:

Kanadský spevák čelí obvineniam zo šoférovania pod vplyvom omamných látok a bez platného vodičského preukazu a tiež z kladenia odporu pri zatýkaní.

Prokuratúra v Miami Beach na Floride 14. februára formálne obžaluje kanadského speváka Justina Biebera zo šoférovania pod vplyvom omamných látok a bez platného vodičského preukazu a tiež z kladenia odporu pri zatýkaní.

Devätnásťročný spevák sa však na pojednávaní, ktorým sa oficiálne začne súdny proces, nemusí osobne zúčastniť.

Biebera zatkli 23. januára v Miami Beach za šoférovanie pod vplyvom alkoholu a drog, navyše bez platného vodičského preukazu a tiež za nelegálne preteky v obytnej zóne. Stalo sa tak po tom, čo nadránom opustil jeden z miestnych nočných klubov. Následne sa začal na požičanom žltom Lamborghini pretekať s červeným Ferrari, ktoré šoféroval takisto 19-ročný r’n’b spevák Khalil. Toho policajti tiež zatkli a neskôr prepustili na kauciu. V Bieberovom aute sa okrem toho viezla aj modelka Chantel Jeffries.

Podľa polície Bieber išiel rýchlosťou približne 90 kilometrov za hodinu, pričom maximálna povolená rýchlosť v inkriminovanej oblasti bola 50 kilometrov za hodinu. Na mieste bol aj spevákov 38-ročný otec Jeremy Bieber, ktorý spolu s ďalšími ľuďmi pomáhal uzavrieť časť ulice Pine Tree Drive, aby jeho syn a Khalil mohli pretekať. Bieber starší strávil so synom celý predchádzajúci deň vrátane návštevy nočného podniku.

Spevák sa zatknutiu bránil a policajtom vulgárne nadával. Najprv odmietal vystúpiť z auta, a keď tak spravil, tak si strkal ruky do vreciek nohavíc. Keď mu policajt povedal, aby ruky položil na auto, spevák to síce najprv spravil, no následne ich zložil, otočil sa a policajtovi vynadal. Ten ho preto schytil za rameno, Bieber sa mu však vytrhol a znova začal nadávať. Okrem toho tvrdil, že nie je opitý a vracia sa z nahrávacieho štúdia.

Počas výsluchu sa Justin priznal, že pil alkohol, fajčil marihuanu a užil niekoľko liekov na predpis,“ uviedol neskôr miestny policajný šéf Raymond Martinez. Spevák absolvoval krátke súdne pojednávanie, kde mu prečítali obvinenia zo šoférovania pod vplyvom omamných látok a bez platného vodičského preukazu a tiež z kladenia odporu pri zatýkaní.

Následne stanovili kauciu 2 500 dolárov a po jej zaplatení ho ešte v ten deň prepustili. Krátko na to odcestoval do Panamy. Bieberovo zatknutie iniciovalo petíciu za jeho deportáciu z USA, ktorú podpísalo už viac než 50-tisíc ľudí.

Justin Bieber je rodákom z kanadského Londonu. Debutoval v roku 2009 EP nahrávkou My World, po ktorej nasledovali albumy My World 2.0 (2010), Under The Mistletoe (2011), Believe (2012) a kompilácia Journals (2013). Spevák, ktorého najväčším hitom je zrejme skladba Baby, stihol počas svojej kariéry získať okrem iného jednu Brit Award, štyri Juno Awards, sedem American Music Awards a dve nominácie na Grammy.

Koncom minulého roka mal v amerických kinách premiéru aj jeho nový koncertný film Believe 3D.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

29. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA