Kanyeho Westa vypískali

Kanye West
Kanye West SITA/AP
reklama:

Rapper v piatok aj sobotu prerušil svoje vystúpenie, aby vyjadril svoju nespokojnosť.

Publikum na festivale Wireless v Londýne v piatok vypískalo amerického rappera a producenta Kanyeho Westa. Dôvodom bol rapperov takmer 30-minútový príhovor uprostred koncertu, počas ktorého sa sťažoval na to, že ho niektoré módne značky diskriminujú. Viacerí ľudia z vystúpenia taktiež odišli. K podobnej situácii došlo aj v sobotu, keď West odohral na festivale ďalší koncert, keďže pôvodne avizovaný kanadský rapper Drake svoju účasť pre chorobu na poslednú chvíľu zrušil. West na viac ako 20 minút prerušil skladbu Runaway, aby skritizoval paparazzov. Aj v tomto prípade ho publikum vypískalo.

Tridsaťsedemročný Kanye West odštartoval hudobnú kariéru v roku 1996, keď ako producent spolupracoval s rapperom Gravom. Neskôr produkoval skladby pre interpretov ako Jermaine Dupri, Foxy Brown alebo Goodie Mob. Známym sa však stal až v roku 2001, keď sa podieľal na albume The Blueprint rappera Jay Z. Svoj debutový štúdiový album The College Dropout vydal v roku 2004. Nasledovali nahrávky Late Registration (2005), Graduation (2007), 808s & Heartbreak (2008), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) a Yeezus (2013).

S Jay Z okrem toho nahral album Watch The Throne (2011). Medzi najväčšie hity 21-násobného držiteľa Grammy patria skladby Jesus Walks, Gold Digger (feat. Jamie Foxx), Diamonds From Sierra Leone, Stronger, Love Lockdown, Heartless, All Of The Lights (feat. Rihanna) alebo Niggas in Paris (feat. Jay Z). West, ktorý založil vydavateľstvo G.O.O.D. Music, má na konte napríklad aj tri Brit Awards.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

6. júla 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA