Kapela U2 predstavila novú pieseň Invisible

Zlatý glóbus
U2 SITA/AP
reklama:

Nová skladba, ktorá odznela v reklame počas Super Bowlu, je dočasne dostupná zadarmo na stiahnutie na portáli iTunes.

Írska kapela U2 predstavila novú skladbu Invisible, ktorá sa bude nachádzať na jej dlho očakávanom novom albume. Po prvý raz odznela v reklame počas Super Bowlu a dostupná je zadarmo na stiahnutie na portáli iTunes dnes do 23:59 východného štandardného času (utorok 4. februára 5:59 stredoeurópskeho času, pozn. SITA).

Za každé stiahnutie pritom Bank of America daruje prostredníctvom neziskovej organizácie RED jeden americký dolár, až do výšky dvoch miliónov dolárov (v prepočte takmer 1,5 milióna eur), na konto The Global Fund, ktorý pomáha ľuďom s AIDS, tuberkulózou a maláriou.

Frontman U2 Bono však v rozhovore pre USA Today zdôraznil, že Invisible nie je ich novým singlom.

Máme inú skladbu, ktorou s nadšením predstavíme album. Toto je iba taká upútavka, ktorá má ľuďom pripomenúť, že stále existujeme,“ skonštatoval.

U2 vznikli v roku 1976 a patria k najúspešnejším kapelám na svete, pričom podľa odhadov predali viac ako 150 miliónov albumov. Na konte majú dvanásť štúdioviek a hity ako Sunday Bloody Sunday, One, With Or Without You, Where The Streets Have No Name, Staring At The Sun, Beautiful Day, Vertigo, či Sometimes You Can’t Make It On Your Own.

Pieseň Ordinary Love, ktorú napísali pre film Mandela: Long Walk to Freedom (2013), získala Zlatý glóbus a má tiež nomináciu na Oscara.

Informácie pochádzajú z webstránok www.gigwise.com, www.usatoday.com a archívu agentúry SITA.

(SITA, ne;dm;sc),201402030240

3. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA