Kapelu Fishbone skákanie do publika vyšlo poriadne draho

Fishbone
Fishbone facebook.com
reklama:

Istá Kimberly Myers utrpela po skoku speváka Angela Moora fraktúru lebky a kľúčnej kosti a taktiež stratila vedomie. Za spôsobené zranenia dostala od skupiny odškodné.

Členovia americkej rockovej kapely Fishbone musia zaplatiť odškodné 1,4 milióna dolárov (v prepočte približne 1,02 milióna eur) istej Kimberly Myers, ktorá sa vážne zranila, keď frontman Angelo Moore počas koncertu skočil medzi fanúšikov. Rozhodol o tom federálny sudca Jan E. DuBois.

K incidentu došlo ešte vo februári 2010 vo Philadelphii, pričom dnes 46-ročná Myers utrpela po spevákovom skoku fraktúru lebky a kľúčnej kosti a taktiež stratila vedomie. Kapela však aj napriek tomu pokračovala v koncerte, akoby sa nič nestalo. Myers začala mať po úraze problémy s pamäťou, pociťovať bolesť v ramene a tiež jej diagnostikovali lupus. Sudca DuBois dospel k záveru, že Moore neprejavil po incidente dostatočný súcit, pričom do publika skáče aj v súčasnosti, a to aj napriek častým zraneniam, ku ktorým na koncertoch Fishbone dochádza. Samotný Moore na súde priznal, že na ich vystúpenia musia pravidelne volať záchranku. V minulosti pritom už čelili minimálne jednej žalobe za podobný incident.

Fishbone vznikli v roku 1979 v Los Angeles, pričom spočiatku hrali predovšetkým ska a funk, no neskôr sa pretransformovali na rockovú kapelu. Debutovali až v roku 1986 albumom In Your Face, po ktorom nasledovali štúdiovky Truth And Soul (1988), The Reality Of My Surroundings (1991), Give A Monkey A Brain And He’ll Swear He’s The Center Of The Universe (1993), Chim Chim’s Badass Revenge (1996), Fishbone And The Familyhood Nextperience Present: The Psychotic Friends Nuttwerx (2000) a Still Stuck In Your Throat (2006). Okrem toho majú na konte viacero EP, živých nahrávok a kompilácií.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com.

16. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA