Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový seriál z prostredia mediátorov Ochrancovia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nový seriál z prostredia mediátorov Ochrancovia JOJ
3. marca 2014 LifestyleKnihy a film od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Každý problém má riešenie – tak znie motto nového seriálu

Dnes na JOJke štartuje nový hraný seriál Ochrancovia z dielne tvorcov jedinečného a úspešného programu z právnického prostredia Súdna sieň.

Tvorcovia úspešnej Súdnej siene prichádzajú na obrazovky s novou témou z právnického prostredia, a tou je mediácia.

Mediácia má dlhú históriu najmä v Spojených štátoch amerických či Kanade. Prostredníctvom TV JOJ chceme zvýšiť právne vedomie divákov, že konflikty, spory, kauzy a problémy sa dajú riešiť aj kultivovaným rozhovorom dvoch strán, kde práve MEDIÁTOR – OCHRANCA je tá tretia nestranná osoba, vďaka ktorej dôjde ku konsenzu- k súhlasu, k zhode, k dohode,“ povedala Renáta Názlerová, herečka a mediátorka.

V seriáli nebude chýbať ani situačná komika a humor

V Ochrancoch prichádza televízia s celkom novým a netradičným spracovaním medziľudských sporov. Čo prípad, to jeden skutočný príbeh, v ktorom tvorcovia paralelne rozohrajú riešenie problému v prostredí mediačnej kancelárie a samotný vývoj medziľudských vzťahov medzi hlavnými aktérmi jednotlivých príbehov.

Každý diel bude jeden uzavretý príbeh, ktorý začne načrtnutím problému a skončí jeho vyriešením. Ani v skutočnom živote nie je jednoduché riešiť problémy, Ochrancovia sú však skúsený tím, ktorý si poradí doslova aj s nemožným. Ak bude treba, využijú aj služby detektívov, ktorí tvoria súčasť mediačného tímu. Seriál spracováva reálne životné príbehy a nebude v ňom chýbať ani situačná komika a humor.

Objavia sa známe tváre zo súdnej siene

V úlohe mediátorov sa budeme na JOJke stretávať aj s dobre známymi hercami z projektu Súdna sieň. Šéfkou mediačnej kancelárie je Renáta Názlerová (seriálové meno: Renáta Rumanová), ktorá je mediátorkou aj v skutočnom živote. Jej kolegami sú Petra Palevičová a Juraj Štubniak. V seriáli sa stretneme aj s novými tvárami Renátou Ryníkovou, Milanom Malinovským a Bibianou Ondrejkovou.

Čo o svojich postavách hovoria herci?

Renáta Názlerová, herečka a mediátorka, ktorá stvárňuje v Ochrancoch postavu šéfky Renáty Rumanovej hovorí o svojej postave: „Scenáristi mi ušili postavu presne na mieru a inšpirovali sa mojim skutočným životom. Aj ja, aj ona (Renáta Rumanová) sme temperamentné a rodinne založené ženy s dvadsaťročným synom. Spája nás láska k cestovaniu, mágii a ezoterike. Asi by som nedokázala zahrať postavu 40-kilovej blondínky s krehkým prístupom k životu a nežne ovplyvňovanú mužmi„, smeje sa Renáta.

Juraj Štubniak hrá Juraja Hromadu: „Som vášnivý motorkár, aj v seriáli mám na stole modely motoriek. Dúfam, že mi scenáristi doprajú scénu, keď budem môcť prísť do práce na motorke.“

Obaja herci majú bohaté skúsenosti s účinkovaním v Súdnej sieni, no pri Ochrancoch im to nie je nič platné: „Tu už nestačí vychrliť svoj text v návale myšlienok a emócií. Musíme ho povedať úplne presne, aby sa ostatní vedeli chytiť, a navyše tak, aby vyznel prirodzene a spontánne. Je to strašná makačka. Klobúk dolu pred hercami, ktorí to dokážu,“ vraví Renáta.

V ďalších častiach sa divákom predstavia herci: Barbora Žilecká, Igor Krempašský, Lena Košická, Oľga Solárová,Szidi Tobias,Peter Rúfus, Judita Hansman….

Ochrancovia s mottom: “ Každý problém má riešenie,“ začínajú práve dnes o 18:00 na televízii JOJ.

Odporúčané články

Dvaja „poštári“ si v Profesionáloch zahrajú netradičné úlohy Skvelí Profesionáli opäť v akcii!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.