Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5398ee26 2b52 4e50 bf3e c7fdf43a7a73.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. decembra 2015 LifestyleKnihy a film od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Keby bankám šéfovali ženy, nemuselo to zájsť tak ďaleko!

BRATISLAVA 14. decembra 2015 (DJ/PR)  – Tieto slová bývalej predsedníčky britskej labouristickej strany a ministerky financií Harriet Harmannovej obleteli celý svet, keď v rokoch 2007 a 2008 vypukla finančná a hospodárska kríza. Očakávaná globálna katastrofa sa zdala byť rýchlo zažehnaná, na burzách sa všetko vrátilo do normálu. Svet sa však tešil priskoro. Najprv bolo treba zachrániť banky, potom firmy, a teraz dokonca celé krajiny…

Objavuje sa otázka, prečo musia byť ženy výkonnejšie a úspešnejšie, ak si chcú alebo majú sadnúť na šéfovskú stoličku.

Je mužská mierka primalá?
Ženy vo vedúcich funkciách nie sú žiadnymi zázračnými zbraňami, ale skôr výhrou pre všetkých zúčastnených. Ako sa to dá dosiahnuť? Ako sa môžu ženy dostať na najvyššie miesta? Tým sa zaoberá kniha Zoči-voči mužom.
„Pri jej písaní som hovorila so ženami aj s mužmi, s ostrieľanými lídrami aj mladými šéfmi či šéfkami, s matkami a otcami rodín, praktikmi i odborníkmi, ktorým by som sa na tomto mieste ešte raz chcela poďakovať za inšpirácie,“ vysvetľuje Barbara Schneiderová. „Niektorými daná téma ani nepohla, iní oponovali univerzálnym sloganom „TINA“ (There is no alternative – neexistuje alternatíva). Výraz „bez alternatívy“ zažíva momentálne doslova politickú renesanciu. So srdečnými pozdravmi od Maggie Thatcherovej. Tá už dávno tvrdila, že: „Ak chcete, aby sa o politike hovorilo, obráťte sa na muža. Ak chcete, aby sa v politike niečo urobilo, obráťte sa na ženu.“
Inšpirujte sa paletou rôznorodých názorov či množstvom nápadov z praxe a vytvorte si vlastnú cestu. Takú, ktorá bude stáť za to.

Všade sa hovorí, že so ženami vo vrcholovom manažmente budú firmy úspešnejšie. Keby to len bolo také ľahké.
Barbara Schneiderová tvrdí, že ponúka v knihe Zoči-voči mužom jednoduché odpovede na túto komplikovanú tematiku. „Ženskú otázku“ objasňuje z rôznych uhlov pohľadu, ponúka podnety, upozorňuje na skúsenosti.
Táto kniha nie je klasickou príručkou, ale skôr súborom úprimných názorov. Predstavuje typické pasce kariérneho života a užitočné stratégie postupu pre ženy v manažmente.

Dr. Barbara Schneiderová sa zaoberá koučingom a poradenstvom, píše a hovorí o témach: „Ženy vo vedúcich funkciách“, „Stratégie úspechu pre ženy“, „Ženské a mužské komunikačné vzory“.
Skôr než si táto promovaná inžinierka ekonómie založila v roku 2005 v Hamburgu svoju vlastnú firmu s názvom 2Competence, pracovala 15 rokov ako manažérka vo veľkých medzinárodných firmách.

Odporúčané články

Svetlo je aj za oponou Oddanosť, ktorá zdolá všetky prekážky!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies