Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
práca, žena, podnikateľka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstock.com
8. apríla 2017 od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Keď NIE znamená DOSŤ a DOVI DOPO!

Nemôžeme len brať, musíme aj dávať. Najviac NIE, DOSŤ, DOVI a DOPO poviete po 40-tke . Čím skôr, tým viac otvoríte dvere novým príležitostiam.  Takže niekedy je lepšie naozaj sa neriadiť podľa citátu z filmu 2Bobule, „Lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ty druhý.

Zoznámite sa s ním vďaka internetu. Nadchne vás jeho príbeh a nápady. Ohúri vás serióznosťou a vy do pracovného vzťahu dáte všetko a ďaleko viac. Pripravená na všetky úskalia. Veď už máte po 40 a zažili ste všetko, takže vás nič nemôže prekvapiť. Veď raz sme hore, raz dole a ak funguje dôvera, spoločne to zvládneme. Čas uteká, do vzťahu dávate všetko, aj svojich priateľov. Veď je to to, čo ste vždy chceli robiť. Len ten žalúdok po čase akosi začína signalizovať, je to naozaj rovnocenný vzťah, o ktorom vás druhá strana neustále presviedča? Občas pocítite mravčenie, občas malú nervozitu, ktorú hodíte za hlavu, veď ten človek by ma nikdy nepodviedol, nezneužil. To si len zle vysvetľujete. Po dlhých mesiacoch sa ale cítite vyčerpane. Aj tých signálov v žalúdku pribúda. Mávnete rukou, veď kto by v začiatkoch podnikania problémy nemal. … Stačí však jedna káva s nestrannou priateľkou a ostanete šokovaná z vlastnej naivity. „Okamžite s tým človekom ukonči spoluprácu,“ znie razantne kaviarňou. „Ty nevidíš, ako ťa využíva?! Všetky tvoje kontakty aj nasadenie? Veď ti dlhuje za celé mesiace tvrdej práce?! Ešte mi povedz, že si vypláca pravidelnú mzdu?!“ smeje sa vám priateľka cez slzy.  Vy si však spomeniete na citát z filmu 2Bobule, „Lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ty druhý, “ a masochisticky pokračujete v spolupráci ďalej a razantné NIE, DOVI a DOPO nezaznie. Potom si spomeniete na priateľku, ktorej sa ale hanbíte zavolať. A tak pohár pretečie sám tak, že sa z neho už nikdy nenapijete, lebo by vás napínalo.

Asi to my Slováci máme v génoch. Jedna polovica bez hanby vyciciava dokedy nepovieme DOSŤ a druhá to zasa nevie povedať včas. K tomu sa cítite trápne, ak si pýtate to, čo vám patrí. Nedokážeme včas povedať DOSŤ ! Jasne, že NIE znamená DOSŤ a DOVI, DOPO!

Nevyrovnaný pracovný vzťah je ako zlé manželstvo, z ktorého odchádza jeden s holým zadkom, aj keď ho nerozvrátil. Je však len na nás, koľko si necháme so sebou vytierať …. . Viete to slovenské – podaj prst, odtrhnem ti celú ruku, ale veď nikto ťa o to neprosil a ty sa ešte cíť trápne! Rozoberiete to ešte s troma kamarátkami, či na DOSŤ máte právo. A keď konečne nájdete odvahu a zarevete DOSŤ, ste zlí a ostanete za chrapúňa. Lebo však svetu vládnu iba smajlíky, porozumenie a láska dovtedy, kým sa nevzpriečite.

Nemôžeme len brať, musíme aj dávať. Najviac NIE, DOSŤ, DOVI a DOPO poviete po 40-tke. Čím skôr, tým sa lepšie cítite a tým viac otvoríte dvere novým príležitostiam. Povedať DOSŤ, ktoré znamená NIE, DOVI a DOPO  v správnom čase je umenie. Keď to zvládnete, začnete si samých seba viac vážiť a aj druhí  vás. Záleží len na nás, ako dlho si so sebou necháme vytierať … .

Lucia Tomečková

K téme

Tri otázky pre MUDr. Jarolíma Šutku – gastroenterológa, ktorý prezradil zaujímavosti o pálení záhy Spravodlivosť nie je vždy slepá

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.