Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lekár, žena, smútok, žiaľ, choroba, zdravie, plač,
shutterstock.com
11. júla 2014 ZdravieZdravý život od LotaSITA Diskusia()

Kedy odmietnutie skutočne bolí?

Až 60 % ľudí v USA prinúti ich finančná situácia zúfalo hľadať iné finančné prostriedky na liečbu. V mnohých prípadoch sa jedná o ľudský život, ktorý sa stáva hračkou v rukách poisťovní. Tu sú niektoré zo smutných príbehov.

V USA kvôli zdravotnému poistnému systému vznikajú tisíce smutných príbehov. Chorí a ich príbuzní sa obracajú s nádejou na poisťovne a žiadajú pokrytie ich liečebných nákladov. Často však pomoc býva zamietnutá, a to niekedy kvôli smiešnym banalitám. Tu sú niektoré zo smutných príbehov.

Tínedžerka zomrela počas čakania na transplantáciu

Natálii Sarkisyanovej diagnostikovali vo veku 14 rokov leukémiu. Priebeh choroby sa istý čas zmiernil, ale došlo k jej opätovnému návratu a bola nutná transplantácia kostnej drene. Jej pečeň však zlyhala kvôli zrážaniu krvi a v dôsledku následných komplikácií zomrela vo veku 17 rokov. Len hodinu po jej smrti poisťovňa oznámila schválenie pokrytia finančných nákladov transplantácie pečene, ktoré predtým odmietla z dôvodu, že zákrok považovala za experimentálny a nevyskúšaný. Jej rodina vyhlásila, že spoločnosť neprávom poprela preplatenie zákroku a žiadala o náhradu škody. Celú vec šetril federálny súd v Kalifornii, ktorý v roku 2009 žalobu zamietol.

Unikátna operácia: Lekári dúfajú, že vyrieši neplodnosť žien

Bucľaté dieťa je veľmi tučné

Štvormesačnému Alexovi Langeovi bolo odoprené zdravotné poistenie, pretože podľa kritérií poisťovní pre svoju výšku a hmotnosť vzhľadom na ostatné deti v jeho veku nespĺňal normu pojmu „dojča“, čiže bol obézny. Niektoré poisťovne považujú obezitu za možnú podmienku zákazu alebo obmedzenia poistenia, ale to sa vzťahovalo len na deti vo veku dvoch rokov a viac. Alex z Colorada sa narodil ako 8 kilový a v priebehu niekoľkých mesiacov sa jeho hmotnosť zvýšila na 17 kg. Pod vplyvom pozornosti médií poisťovňa zmenila svoje rozhodnutie a rozhodla sa, že poistenie sa bude vzťahovať na všetky zdravé deti bez ohľadu na ich výšku a hmotnosť.

Oneskorenie operácie rakoviny prsníka

Americké poisťovacie spoločnosti v dôsledku obavy pred poistným podvodom môžu zrušiť poistenie, ak uvediete nepravdivé alebo neúplné informácie. Mnohokrát ide o zbytočné nedorozumenia a chyby, za ktoré sa zaplatí privysoká cena života. To sa stalo Robin Beatonovej. V júni 2008 jej diagnostikovali rakovinu prsníka. Len pár dní pred obojstrannou mastektómiou (odstránením prsného tkaniva) poisťovňa zrušila preplatenie zákroku na základe nepatrnej poznámky dermatológa o možnosti prekancerózneho stavu jej ochorenia. To značí, že sa ešte nejedná o rakovinu, no je vysoká pravdepodobnosť, že neskôr k vzniku tejto choroby dôjde. Ostatné výsledky síce hovorili o inom, ale aj to stačilo, že došlo k opätovnému preskúmaniu zdravotnej dokumentácie pacientky. Počas tohto odkladu sa nádor zdvojnásobil.

Domáce násilie

Neal Postová zažívala domáce násilie a bola týraná svojim exmanželom. Po tomto incidente podstúpila poradenstvo a liečila sa antidepresívami. Keď sa snažila získať zdravotné poistenie, bola z dôvodu tejto anamnézy odmietnutá. V mnohých štátoch v USA odopierajú preplácanie zdravotných úkonov ľuďom, ktorí sa stali obeťou týrania. Len v ôsmych štátoch vrátane Washington D.C. to tak nie je. Tento fakt môže mať za následok, že mnohé obete odmietnu hovoriť o domácom násilí aj z dôvodu obavy zo straty zdravotného poistenia.

Odporúčané články

Samovoľný únik moču: Ako sa cvičia Kegelove cviky, ktoré pomáhajú? Vedci vytvorili prsteň, ktorý umožní nevidiacim čítať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Lifestyle

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies