Kelis sľubuje, že nový album Food bude dramatický

Kelis
Kelis SITA/AP
reklama:

Hoci predošlé správy hovorili, že speváčka si udrží elektronický štýl z predchádzajúcej nahrávky, nový album má prekvapiť orchestrom.

Americká speváčka Kelis odhalila detaily o pripravovanom albume Food.

Nahrala som ho s kompletnou kapelou,“ uviedla hudobníčka pre portál HipHollywood.com, ktorej predošlá štúdiovka Flesh Tone (2010) mala elektronický nádych. Ako uviedla, na novom albume zaznejú trúbky, strunové nástroje aj orchester.

Bude veľmi dramatický,“ prezradila speváčka.

Názov nahrávky, ktorú produkoval Dave Sitek, údajne vznikol spontánne, keďže sa hudobníčka a producent stretávali v kuchyni.

Nahrávali sme u Davea. Bolo nás veľa a všetci boli hladní. Tak sme jedli a nahrávali a spievali a zasa jedli,“ vysvetlila Kelis.

Album Food má vyjsť 22. apríla.

Tridsaťštyriročná Kelis, celým menom Kelis Rogers, pochádza z newyorského Harlemu a debutovala v roku 1999 albumom Kaleidoscope. Po ňom nasledovali nahrávky Wanderland (2001), Tasty (2003), Kelis Was Here (2006) a Flesh Tone (2010). Okrem toho má na konte aj výberovku The Hits (2008).

Najväčší komerčný úspech dosiahla s treťou štúdiovkou Tasty, na ktorej sa nachádza aj jej najväčší hit Milkshake. V rokoch 2005 až 2010 bol jej manželom rapper Nas, ktorému v roku 2009 porodila syna Knighta.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.gigwise.com a z archívu agentúry SITA.

27. januára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA