Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bux.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bux.sk
19. augusta 2014 LifestyleKnihy a film od PRSITA Diskusia()

Kniha nepokoja

BRATISLAVA 19. augusta (PR) – Rita je mladá žena, ktorá vedie pomerne stereotypný život. Jedného dňa sa rozhodne razantne riešiť dlhoročný problém svojho otca s alkoholom. Nasťahuje ho k sebe domov a lieči ho v domácom prostredí. To však nedopadne dobre a otcova náhla smrť odštartuje sériu rýchlych a prekvapivých zvratov v jej živote. Rita sa rozíde s dlhoročným partnerom a dá sa dokopy s priateľom z detstva. Keď v rodičovskom dome odhalí skryté tajomstvo, netuší, že práve ono jej ohrozí život.

Prebrala som sa s pachuťou krvi v ústach a s tupou bolesťou v hlave. Sedím pripútaná o stoličku, ruky zviazané za chrbtom, nohy spútané. Chvíľu sa mi zdá, že je to len sen, že to nemôže byť pravda. Na okamih zase, že určite existuje banálne vysvetlenie so šťastným koncom… Zrazu ma chytila panika. A hnev. Zúrivosť. Naňho, na seba, na všetko. Ako som mohla byť taká hlúpa?!

Kniha nepokoja je novinka Alice Bartkovej, ktorá patrí medzi najvýraznejšie talenty súčasnej slovenskej literatúry. Jej knihy sa vyznačujú nápaditým príbehom zo súčasného života, ktorý dokáže podať svojským štýlom. Píše bez príkras a zbytočných obalov. Jej knihy sa čítajú s neuveriteľnou dychtivosťou, mnohokrát vtiahnu čitateľa do deja, až má pocit, že číta filmový scenár s vlastnou predstavou.

Novinka Kniha nepokoja je o manželstve z vypočítavosti. Výborne napísanému a vystavanému príbehu nechýba ostrý podtón, psychológia postáv, duchaplnosť a najmä dynamika. Bartkovej knihy majú v sebe mrazivosť, ktorá vám nedovolí pustiť knihu z rúk, kým ju nedočítate.

„Možno o svojom živote napíšem knihu. Píšu predsa aj ľudia, ktorí toho zažili oveľa menej ako ja. Áno, asi to naozaj urobím. Už aj viem, ako sa bude volať. Do úvahy prichádza iba jeden názov –

Kniha nepokoja.

Odporúčané články

Pohlavný styk v poli či stratený kráľ, ktorý sa musel podrobiť chudobným Slovenkám, aj to sú tajomstvá našej histórie Tip na vianočný darček: Svetový bestseller (The Girl In The Ice) Roberta Bryndzu konečne v slovenskom preklade!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy a film

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...