Kontroverzný film Šialené interview láme rekordy

The Interview (Šialené interview)
The Interview (Šialené interview) Sony Pictures
reklama:

Komédiu o fiktívnom zavraždení severokórejského lídra Kima Čong-una uviedlo na 1. sviatok vianočný 331 kín v USA.

Komédia Šialené interview (2014) prekonala v tržbách z kín hranicu milión dolárov. Snímku o fiktívnom zavraždení severokórejského lídra Kima Čong-una začali premietať v 331 kinách v USA na 1. sviatok vianočný.

Distribúciu filmu pritom pôvodne zrušili po hrozbách hackerov z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Šialené interview zverejnili predstavitelia filmovej spoločnosti Sony Pictures na Štedrý deň aj na internete.

Za poplatok si ho môžu pozrieť americkí a kanadskí diváci prostredníctvom služby YouTube a niekoľkých ďalších portálov, pričom si ju môžu aj zakúpiť. Podľa portálu Torrent Freak je snímka hitom aj pri nelegálnych sťahovaniach, kde počet stiahnutí presiahol hranicu 750-tisíc len 20 hodín od zverejnenia nelegálnej kópie filmu na internete.

Sony Pictures sa už v novembri stali terčom útoku hackerskej skupiny Guardians of Peace, za ktorou podľa amerických vyšetrovateľov stojí práve severokórejský režim. Ten ešte v júni film odsúdil ako propagácia terorizmu a vojenský akt.

Hackeri z počítačového systému Sony ukradli a následne zverejnili viaceré filmy, internú e-mailovú komunikáciu a údaje zamestnancov. Minulý týždeň potom varovali ľudí, aby nechodili na Šialené interview, pričom sa vyhrážali útokmi na kiná.

Okrem toho zverejnili aj ďalšie interné informácie Sony vrátane takmer 32-tisíc e-mailov riaditeľa Sony Pictures Michaela Lyntona. Sony už v súvislosti s týmto únikom čelí žalobám zo strany štyroch bývalých zamestnancov, ktorí tvrdia, že spoločnosť zanedbala ochranu pred útokmi a taktiež neskoro informovala svojich zamestnancov, že hackeri sa dostali aj k ich osobným údajom.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.boxoffciemojo.com, www.torrentfreak.com a www.variety.com a archívu agentúry SITA.

27. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA