Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
šťastie, radosť žena, smiech, vlasy, elán
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
1. januára 2017 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Kouč radí: Čo nám pomôže vydržať v našich predsavzatiach?

Rozhodli ste sa zmeniť svoj život pozitívny smerom? Často náročnejšie, ako rozhodnúť sa pre zmenu, je v nej pokračovať.

Dosiahnuť sa nedá len to, čo si nevieme predstaviť. A všetko k nám prichádza včas.

Niektoré podnety k nám prichádzajú preto, aby sme zistili, čo nepotrebujeme. Preto, si vytvorme každý svoju tzv. cestovnú mapu. Definujme si, čo chceme. Budeme tak ľahšie vedieť odolať tomu, čo nás bude chcieť z tej cesty vyviesť.

ČO POTOM, KEĎ TO UŽ VIEME?

Potom stačí zodvihnúť zadok a veriť, že rozum sa pridá. 🙂 Podporovať naše schopnosti, náš potenciál. Vedieť, čo všetko ovplyvňuje náš výkon. Odkiaľ sa nám dostáva podpory. V neposlednom rade, pre koho okrem nás, to ešte robíme. Napísať si to na papier, spraviť si zoznam a siahnuť po ňom, keď bude potrebné.

ČO KEĎ NÁS POČAS CESTY NIEČO PREKVAPÍ? KEĎ NARAZÍME NA PROBLÉM?

V prvom rade si treba uvedomiť, že je to prirodzené. Na svete nie sme sami. Všetko je v pohybe. Čiže treba byť pripravený. Zo svojho slovníka som vyhodila slovo PROBLÉM a nahradila som ho slovom ÚLOHA. Pomáha to aj v mnoho iných prípadoch. Slovo ako také má svoju silu. Tá istá vec povedaná iným spôsobom, iným slovom a hneď je iný aj uhoľ pohľadu. Všetko, čo nás v živote stretne, nám chce niečo napovedať, niečo nás naučiť. Preto je potrebná bdelosť. Vidieť kto, alebo čo nás dokáže pohnúť, povzbudiť, inšpirovať.

Úlohu treba správne definovať a začať ju zdolávať. Každá nezdolaná úloha, by nám do života prišla neskôr. Naučiť sa rozprávať so svojím JA. Doslova sa povzbudzovať, chváliť, odpustiť si, no nikdy neprestávať veriť. Na čo zameriame svoju pozornosť, to rastie. A my chceme rásť, nie? Každou zvládnutou úlohou.

POTOM SA TO DÁ VNÍMAŤ AJ AKO NEUSTÁLY BOJ.

Nie. Ako vývoj. A opäť tá zmena slovníka. 🙂 Takýto pohľad, nás napĺňa nádejou. Stačí veriť, že to čo robíme, robíme pre naše a aj dobro ostatných. A nebáť sa, keď sa aj musíme niečoho vzdať. Vzdáme sa preto, aby sme získali niečo nové. Ak to pochopíme a prijmeme, môže to byť nakoniec pre nás aj zábavné. To neznamená ale, že každý deň budeme mať ten najproduktívnejší. Dovoľme si mať aj taký …možno planší. Niekedy je to až potrebné.

ČO NÁM TEDA POMÔŽE VYDRŽAŤ?

To je kľúčové. Je to náročnejšie, ako prísť na to, čo chceme. Vedieť, čo nám pomôže vydržať. Je bežné, že keď príde podnet, príde aj energia, nadšenie. Postupne však ruka v ruke odchádzajú. A striedajú ich pochybnosti. Tie treba vnímať ako signál toho, že si opäť máme zopakovať prečo?, pre koho? a za akým účelom to všetko robíme. Vydržať nám pomôžu naše stimuly. Pre niekoho to môžu byť jeho najbližší, vlastné presvedčenie, šport, dobrý film, kniha, atď. Proste niečo, alebo niekto, kto nám dobíja energiu.

Je len na nás, či budeme vidieť tie naše svetlá. Či si posvietime a či nám posvietia na ceste za svojim cieľom.

Lebo svetlo sme my …. aj keď vonku prší.

S láskou Monika Malatinská

Som absolventkou Akadémie koučovania s odborným certifikovaným vzdelaním kouča, akreditovaným Ministerstvom školstva Slovenskej republiky, podľa pravidiel a štandardov ICF a členom SAKo ( Slovenskej akadémie koučov). Mojou víziou je spolupatričnosť pri hľadaní vašej cesty, pri ,, hryzkaní,, do vášho potenciálu a osobnostnom rozvoji.

Som človek ochotný prijať všetko čo mi dáva zmysel. Pracovať na sebe nepretržite a posúvať sa ….možno aj za pomoci …práve vašej 🙂

Monika Malatinská motivačný kouč, lektor osobného rozvoja moma07m@gmail.com, 0908 632 730

K téme

11 foriem manipulácie vo vzťahu: Odhaľte ich včas! 5 jednoduchých krokov ku šťastiu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.