Kto je zlodej príbehov?!

bux.sk
bux.sk
reklama:

BRATISLAVA 11. septembra (PR) – Napínavý román s detektívnou zápletkou a prekvapujúcim rozuzlením. Krimiromán roku. Takto ohodnotil Zlodeja príbehov The New York Times. Autor Andrew Pyper nie je žiadny nováčik, na konte má viacero bestsellerov, významných literárnych ocenení a niektoré knihy čakajú na filmové adaptácie.

V novinke Zloděj příběhů spoznáme Patricka Rusha, ktorý sa od detstva túži stať spisovateľom, ale každodenný život mu to nedovoľuje. Príliš veľa povinností, starostí a iných vecí na práci. Aspoň čiastočne si plní sen – pracuje ako novinár známeho celoštátneho denníka National Star. Skutočný spisovateľský sen je ale stále silnou motiváciou…

Keď Patrick ovdovie, zostane sám so synom a jedného dňa narazí na inzerát propagujúci kurz tvorivého písania. Prihlási sa naň a jedného dňa sa začne miešať realita s fikciou. Dochádza k vraždám, ktoré sa podobajú tomu, čo v kurze čítala zo svojej práce jedna z účastníčok. A navyše Patrickovho syna niekto unesie…

Autor A.Pyper šikovne ponúka jednu stopu za druhou a vedie čitateľa tam, kam potrebuje. Využíva prechody medzi svetom snov, svetom literatúry a realitou. “Len málo autorov dokáže tak dobre vykresliť všadeprítomný pocit strachu a hrôzy, ktorý vrie tesne pod povrchom zdanlivo všednej každodennosti,” napísal o ňom Booklist.

Pyper buduje napätie veľmi pôsobivo a neustále prichádza s novými zvratmi, aby nedal čitateľovi ani trošku vydýchnuť. Zloděj příběhů je presvedčivé a vzrušujúce čítanie, z ktorého mrazí aj počas horúcich letných dní.

“Keby Andrew Pyper napísal scenár o našich spoločných nočných morách, všetci by sme kričali zo sna ako rozprávač z jeho úžasne napísaného a neskutočne napínavého trileru Zloděj příběhů,” napísali The New York Times a dodáva: “Či už berieme príbeh ako štýlovú ducharinu alebo ako kroniku psychického zrútenia jedného človeka, je to ohromný príbeh.”

Od Andrew Pypera vyšiel tento rok v slovenčine bestseller Démonológ.

11. septembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: PR