Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Photo 19.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Archív Juliett Novak
12. decembra 2017 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Kto sa ukrýva pod umeleckým menom Juliett Novak?

Je šťastím, pokiaľ už v mladom veku viete, čo od života chcete a postupnými krôčikmi k splneniu snov i smerujete. Veď vydretý úspech zaiste poteší oveľa viac. Svoje o tom vie aj hudobníčka Juliett Novak.

Hoci sa Slovensko veľkosťou radí medzi menšie krajiny, nedostatkom talentovaných ľudí rozhodne netrpíme. Jednou z nadaných umelkýň, ktorá nám šíri dobré meno aj v zahraničí, je hudobníčka Júlia Novak Bartková, známa pod umeleckým menom Juliett Novak. Juliett Novak nepatrí k umelcom, ktorí sa rozhodli cielene odísť do zahraničia s úmyslom naštartovať tu kariéru. Do Ameriky sa presťahovala spolu s manželom, ktorý dostal príležitosť študovať právo na prestížnej Harvardskej univerzite. Rozhodnutie zanechať na Slovensku všetky väzby síce nebolo jednoduché, ale snaha naučiť sa cudzí jazyk a žiť v inom kultúrnom prostredí napokon zvíťazili.

Zahraničie ju zmenilo

 Dnes Juliett priznáva, že život v cudzine ju zocelil a po umeleckej stránke jej pomohol dozrieť: „Stal sa zo mňa iný človek. V minulosti som bola viac konzervatívna, či už v obliekaní alebo vo vyjadrovaní sa, taktiež oveľa hanblivejšia a utiahnutejšia. Potrebovala som zažiť komplexný prerod osobnosti a zmeniť Júliu Bartkovú na Juliett Novak.“ A to sa aj podarilo. Juliett si sama píše hudbu, texty, aranžuje a produkuje skladby, režíruje tiež vlastné videá.  Ako totiž tvrdí: ,,Základom je počúvať a nasledovať svoju tvorivosť, dôverovať jej a nebáť sa experimentovať.“

Hudbou žila od detstva

Juliett miluje hudbu od útleho veku a všetky jej doterajšie životné kroky smerovali k tomu, aby sa jedného dňa stala uznávanou umelkyňou. Spočiatku sa venovala najmä klasickej hudbe, hre na klavír a opernému spevu, neskôr rozšírila hudobné aktivity na oblasť muzikálov, jazzu a popu. Ako sa dá s takou ľahkosťou pohybovať medzi celkom odlišnými štýlmi? „Bez zmeny osobnosti by som toho nebola schopná. V klasickej hudbe sa musíte držať pravidiel, princípov, mať zdržanlivosť a disciplínu. V pop žánroch je to presný opak. Dôležitá je bezprostrednosť, sebavedomie, tvorivosť, improvizácia, zábava a nadhľad,“ vysvetľuje základný rozdiel medzi jednotlivými žánrami. Jej samej pomohlo aj to, že v zahraničí bola už od začiatku pôsobenia ovplyvnená rôznymi mentalitami a kultúrami.

Vo vlastnej réžii

Napriek tomu, že s výsledkom nahrávania bola Juliett spokojná, predsa len sa rozhodla vyprodukovať aj vlastnú verziu piesne. Skladbu pretvorila tak, aby korešpondovala výlučne s jej predstavami. „Našla som si šikovného zvukového inžiniera, ktorý mi pomohol moje predstavy zrealizovať. Výsledkom je nová verzia skladby Work It Out. Presne taká, ako ju počujem a vnímam ja,“ teší sa z riskantného kroku charizmatická brunetka.

,,Work It Out“ sa voľne prekladá ako ,,Niečo zvládnuť, alebo Dokázať‘.  ,,Je to inšpiratívny song, ktorý má ľuďom dodať odvahu a energiu. Ja som si na tento klip vybrala príklady športovcov, pretože cez ich drinu, odhodlanie, zanietenie, vôľu a sebavedomie môžeme asi najlepšie vidieť cestu k dosiahnutiu úspechu. V prvej verzii som zasa použila môj vlastný príbeh o tom, ako denne trénujem so svojimi hudobníkmi, komponujem a nahrávam, aby som dosiahla svoj vlastný hudobný cieľ. Mne samej skladba pomáha a pevne verím, že aj iným ľuďom pomôže nájsť odvahu plniť si túžby a dosahovať vysnené ciele!“, vysvetľuje podstatu skladby Juliett.

Stále sa učí a zdokonaľuje

Juliett absolvovala štúdium na Konzervatóriu v Banskej Bystrici  a VŠMU v Bratislave, neskôr navštevovala Stage performance workshop na Berklee College of Music v Bostone, kde verejnosti predstavila vlastné skladby na niekoľkých koncertoch. Istý čas bola tiež súčasťou Harvardského gospelového zboru ,,Kuumba singers“, s ktorým koncertovala v Cambridge, v Bostone a v New Yorku. Ako členka gospelového zoskupenia Saint Augustine Gospel Choir zas vystupovala vo Washington DC.

 

Juliett novak photo 1 3.jpg
Archív Juliett Novak

 

Komplexný umelec

Juliett Novak je speváčka, pianistka a skladateľka. Jedným z jej veľkých úspechov je spolupráca s na Grammy nominovaným producentom Arty Skye v New Yorku. Ako na ňu s odstupom času spomína? „Za všetko môže prvá verzia songu Work It Out. Tá vznikla krátko po mojom presťahovaní do USA. Poslala som ju vtedy niekoľkým producentom a ozval sa mi práve Arty Skye. Priznal, že okamžite vo mne videl veľký potenciál, čo bolo pri jeho rozhodnutí so mnou spolupracovať smerodajné. Nahrávali sme v štúdiu Quad na Time Square a podpísal sa aj na mojej ďalšej piesni The Strength.“

O Juliett Novak prejavili záujem i zahraničné rádiá a médiá. Rádio Edit skladby Work It Out do playlistov zaradili KZZP Radio, tiež známe ako  „Hitmusic 104“ , JamSphere Radio ,TUNELOUD HIT RADIO STATION, UK FM Radio show, či  Toneflame Urban Radio. O týždeň, 19.12 Juliett naživo predstaví novú pieseň i v rádiu AraBel.fm v Bruseli. O mladej Slovenke sa môžete dočítať i na http://jamsphere.com/news/juliett-novak-releases-new-single-video-work, či  http://topmeganews.com

Recept na úspech

O tom, že pre Juliett je hudba jednou z najväčších životných vášní svedčia aj jej voľnočasové aktivity. Okrem komponovania, nahrávania a trénovania s kapelou, sa venuje tiež vyučovaniu spevu a hre na klavír. Je vokálnym mentorom a minulý rok bola zaradená do prvej desiatky najlepších vokálnych koučov vo Washington DC. Aj v jej prípade však platí, že umelecký talent je iba jedným z dielikov skladačky zvanej úspech. Ako prezrádza, to čo nesmie umelcovi chýbať, je zdravé sebavedomie, disciplína a pracovný zápal. Spontánnosť, nebáť sa osloviť ľudí na spoluprácu a veriť, je už „iba“ ďalšie plus, ktoré vám môže mnohé veci (nielen) v hudobnom biznise podstatne uľahčiť.

K téme

Supermodelka Miranda Kerr sa stala do tretice mamičkou, je to konečne dievča? Slovenskú herečku Líviu Bielovič takmer zabil inštruktor potápania

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.