Laure Longauerovej Vianoce pripomínajú detstvo

Laura Longauerová
Laura Longauerová Facebook/LauraLongauerova
reklama:

Rodáčka z Detvy sa teší na spoločné pozeranie rozprávok, varenie, pečenie a relaxovanie.

Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová, ktorá sa len pred niekoľkými dňami vrátila zo svetovej súťaže Miss World v Londýne, plánuje vianočné sviatky stráviť doma v Detve.

“Tohtoročné Vianoce tak isto ako všetky predošlé, budem tráviť spolu so svojou rodinou doma v Detve. Nikde inde si ich predstaviť neviem, pretože tento čas mi vždy pripomenie detstvo a veľmi sa teším na spoločné pozeranie rozprávok, varenie, pečenie a relaxovanie,” prezradila.

Ako ďalej uviedla pre agentúru SITA, rodinné tradície sa u nich doma vždy poctivo dodržiavajú. “Myslím si, že máme tradičný slovenský Štedrý večer. Od rána vyvárame kapustnicu, zemiakový šalát s rybou, opekance, pripravujeme stôl. Čo robím veľmi rada, je ukladanie ovocia, oplátok a hlavne darčekov pod stromček. Pred večerou si umyjeme ruky v nádobe, kde sme vhodili mincu a ideme k stolu. Pomodlíme sa, požehnáme svätenou vodou a ideme jesť,” pokračovala v rozprávaní Longauerová.

“Počas jedla neodchádzame od stola a po večeri rozkrojíme jablko a spolu s bratom sa doslova vrhneme na darčeky – to nám zostalo od detstva. Potom pozeráme spoločne slovenskú klasiku, Popolušku, a večer ideme na polnočnú omšu. Už sa neviem dočkať tohto dňa, je to pre mňa najkrajšia časť v roku,” vyznala sa úprimne.

24. decembra 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA