Líčenie v zrelom veku. Viete, čo vám pristane?

Líčenie v zrelom veku. Viete, čo vám pristane?
thinkstockphoto.com
reklama:

Čím je žena staršia, tým viac prirodzene rieši otázku krásy a starostlivosti. Ako je to pokiaľ ide o líčenie?

Keď sme mali dvadsať, zadalo sa nám, že naša pokožka nepotrebuje nič na hydratáciu, maximálne nejaký mejkap pre krytie problematickej pleti. Mladá pleť je svieža a zvyčajne sa dokáže sama hydratovať, v pokožke sa prirodzene tvorí kolagén. Vplyvom veku sa však prirodzená pružnosť vytráca a rovnako sa treba zvlášť starať o hydratáciu pokožky. Ako je to však v prípade líčenia?

[captionid=”attachment_19791″align=”alignright”width=”640″]zervacosmetics.sk[/caption]

Niekedy si ženy myslia, že čím sú staršie, tým viac potrebujú prípravkov na sebazachovalosť. Avšak občas si tento fakt zamieňajú s tým, čo sa vo vyššom veku hodí v rámci mejkapu. Urobíme si teda drobný prehľad.

[captionid=”attachment_19792″align=”alignright”width=”640″]zervacosmetics.sk[/caption]

Keďže pleť býva po tridsiatke často suchšia ako pred tým, dôležité je používať pred mejkapom podkladovú bázu, ktorá vyhladzuje a zmäkčuje pleť. Ideálnou voľbou je profesionálny prírodný produkt, pretože má zaručene vysoký podiel skutočne účinných prírodných hydratantov a zmäkčovačov pokožky. Vďaka silikónovej emulzii Velvet base pleť nadobudne nový rozmer. Zjemnie, vyhladia sa nerovnomernosti, mejkap dlhšie vydrží.

Zažiarte s mejkapom pre dokonale matný efekt!

Keď je pokožka predpripravená na líčenie, je dôležité vybrať si jemný mejkap, ktorý nezvýrazní vrásky. Silky touch foundation je mejkap s obsahom uhorky a kamélie, ktoré zmäkčujú pokožku a zanechávajú jemný hodvábny efekt. Mejkap obsahuje malé množstvo púdru, vďaka čomu zanecháva polomatný efekt. Je vodeodolný a svojou konzistenciou je vhodný aj pre ženy vo vyššom veku. Nezostáva usadený vo vráskach.

Dôležitým krokom je úprava obočia. Nezabúdajte na jemné prifarbenie ceruzkou alebo tieňom. V prípade, že klesajú očné viečka, snažte sa udržiavať obočie vyššie, pokiaľ to je možné.

Líčkam dodajte sviežu farbu marhúľ alebo ružovohnedú, prípadne hnedú, avšak zásadne len matné odtiene. Platí to aj o líčení očí a pier. Perleť zvýrazňuje akékoľvek nedokonalosti pleti. Či už ide o akné alebo vrásky.

Nezabúdajte na zásadu. Čím menej líčidiel, tým lepšie!

Zamerajte sa na jemný dôraz buď očí alebo pier. Vyhnite sa však ostrým farbám. Červená, fialová alebo bordová farba pier prirodzene pôsobí zostarujúcim dojmom, preto opatrne s takými odtieňmi. Naopak svetlejšie rúže omladzujú. Preto je niekedy sviežejšie, ak sa zameriate na veľa svetla v tvári a ak niekde chcete dôraz, často krát vyznie lepšie na očiach.

Očné tiene vo výrazných modrých, zelených, fialových a iných prehnaných odtieňoch môžu vyznieť nepekne klaunousky, neprirodzene a zmaľovane. Zemité naturálne farby vám dodajú šmrnc a dokážu krásne zakamuflovať rôzne nedostatky typu padnuté očné viečka.

5. októbra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod