Lil Wayne by mal v máji vydať nový album

Lil Wayne
Lil Wayne SITA/AP
reklama:

Rapperova desiata sólovka Tha Carter V by sa mala dostať do predaja 5. mája.

Americký rapper Lil Wayne by mal svoju desiatu sólovku s názvom Tha Carter V vydať 5. mája. Počas piatkového koncertu v New Orleans to prezradil kanadský rapper a herec Drake, ktorý je rovnako ako Lil Wayne členom labelu Young Money Entertainment.

Lil Wayne pritom ešte vlani v júni uviedol, že Tha Carter V by mal byť jeho posledným albumom, pretože sa chce namiesto hudby venovať rodine.

Tridsaťjedenročný Lil Wayne, vlastným menom Dwayne Michael Carter Jr., odštartoval kariéru v roku 1997 ako 15-ročný v skupine Hot Boys, s ktorou vydal tri štúdiovky. Ako sólový interpret debutoval v roku 1999 albumom Tha Block Is Hot, po ktorom nasledovalo ďalších deväť štúdiových nahrávok vrátane veľmi úspešnej Tha Carter III (2008). Jeho zatiaľ posledná sólová štúdiovka I Am Not A Human Being II vyšla vlani v marci.

V rebríčku Billboard Hot 100 mal otec štyroch detí už viac ako 100 skladieb, na čelo sa však ako sólový interpret dostal s jedinou – piesňou Lollipop (feat. Static Major).

Lil Wayne je známy aj početnými problémami so zákonom. V roku 2010 napríklad strávil osem mesiacov za mrežami za ilegálnu držbu zbrane.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

17. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA