Lily Allen predstavila nový videoklip

Lily Allen
Lily Allen shutterstock.com
reklama:

Video ku skladbe Air Balloon nasleduje po pilotnom singli Hard Out Here.

Britská speváčka Lily Allen predstavila nový videoklip. Štvorminútové video ku skladbe Air Balloon hudobníčka nakrúcala blízko Kapského mesta.

Režírovali ho Noel Paul a Stefan Moore, ktorí sú známi pod názvom That Go.

Pieseň Air Balloon je po Hard Out Here ďalším singlom z pripravovaného štúdiového albumu, ktorý má vyjsť v priebehu roka. Hudobníčka ho vydá po viac ako štvorročnej odmlke.

Dvadsaťosemročná rodáčka z Londýna po prvý raz predstavila verejnosti svoju hudbu v roku 2005, keď zverejnila niekoľko skladieb na portáli MySpace. Keďže si získala fanúšikov, nahrávacia spoločnosť Regal Recordings jej ponúkla zmluvu a následne so singlom Smile z debutovej nahrávky Alright, Still (2006) ovládla britský singlový rebríček. Komerčne úspešný album jej priniesol i nomináciu na Brit Award či Grammy.

O tri roky neskôr uzrela svetlo sveta štúdiovka It’s Not Me, It’s You, ktorú v roku 2010 nominovali na Brit Award v kategórii Najlepší britský album a Allen si z ceremoniálu odniesla sošku pre Najlepšiu britskú sólovú interpretku. Z tejto nahrávky, ktorá sa umiestnila na vrchole britského albumového rebríčka, pochádzajú úspešné single ako The Fear a Not Fair. Allen má na konte aj tri prestížne ceny Ivor Novello, ktoré udeľuje Britská akadémia textárov, skladateľov a autorov (BASCA).

Hudobníčka ohlásila koniec kariéry v roku 2009, no koncom minulého roka oznámila, že pripravuje tretiu štúdiovku. Ako nedávno vyhlásila, dôvodom jej návratu k hudbe bolo to, že sa doma nudila.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

8. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA