Lily Allen predstavila skladbu pre seriál Girls

Lily Allen
Lily Allen shutterstock.com
reklama:

Pieseň s názvom L8 CMMR sa bude nachádzať na soundtracku k druhej sezóne tohto seriálu.

Britská speváčka Lily Allen zverejnila novú pieseň s názvom L8 CMMR, ktorá sa bude nachádzať na soundtracku k druhej sezóne seriálu Girls (2012). „Myslím si, že ten seriál je úžasný, takže som o tom v podstate ani nemusela uvažovať. Producent Greg Kurstin, s ktorým som túto pieseň zložila, pustil niekoľko mojich nových skladieb jednému svojmu kamarátovi, ktorý spolupracuje na tomto seriáli. Manishovi Ravalovi, ktorý má na starosti hudbu, sa zjavne tieto skladby páčili, a neskôr požiadal Grega, či by mohol jednu z nich použiť v seriáli,“ vyhlásila 28-ročná speváčka v rozhovore pre magazín Rolling Stone.

Lily Allen po prvý raz predstavila verejnosti svoju hudbu v roku 2005, keď zverejnila niekoľko skladieb na portáli MySpace. Keďže si získala fanúšikov, nahrávacia spoločnosť Regal Recordings jej ponúkla zmluvu a následne so singlom Smile z debutovej nahrávky Alright, Still (2006) ovládla britský singlový rebríček. Komerčne úspešný album jej priniesol i nomináciu na Brit Award či Grammy.

http://www.youtube.com/watch?v=854XoFZxwc4

O tri roky neskôr uzrela svetlo sveta štúdiovka It’s Not Me, It’s You, ktorú v roku 2010 nominovali na Brit Award v kategórii Najlepší britský album a Allen si z ceremoniálu odniesla sošku pre Najlepšiu britskú sólovú interpretku. Z tejto nahrávky, ktorá sa umiestnila na vrchole britského albumového rebríčka, pochádzajú úspešné single ako The Fear a Not Fair. Allen má na konte aj tri prestížne ceny Ivor Novello, ktoré udeľuje Britská akadémia textárov, skladateľov a autorov (BASCA). Speváčka si po vydaní druhého albumu dala pauzu od hudby, pričom v roku 2011 sa vydala za Sama Coopera, ktorému následne porodila dve dcéry. Vlani potom oznámila, že pripravuje tretiu štúdiovku, z ktorej zatiaľ predstavila skladby Hard Out Here a Air Balloon.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

7. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA