Lily Allen sa bála, že jej dcéra zomrie

Lily Allen
Lily Allen SITA/AP
reklama:

Keď malo speváčkino prvorodené dieťa rok, ťažko dýchalo a takmer vôbec nepriberalo.

Britská speváčka Lily Allen sa bála, že jej dcérka Ethel zomrie. Dvadsaťdeväťročná interpretka to povedala pre rozhlasovú stanicu Radio 4. Prepis jej rozhovoru zverejnil britský denník The Mirror.

Keď malo speváčkino prvorodené dieťa rok, diagnostikovali mu ochorenie hrtana zvané laryngomalácia. “Je to v podstate problém s hrtanom. Vynaložila veľa síl na to, aby dýchala, a teda aby dokázala prežiť. Vôbec nepriberala, pretože všetku energiu, ktorú získala z jedla, minula na dýchanie. Celý čas som sa bála, že ju stratím. To jediné, čo som chcela robiť, bolo dojčiť ju, sedieť s ňou v kresle a tráviť tie vzácne hodiny až do noci starostlivosťou o ňu,” popísala náročné chvíle svojho života dcéra herca Keitha Allena a filmovej producentky Alison Owen. Dvojročná Ethel má za sebou dve operácie, vďaka ktorým je už podľa Allen v poriadku.

Lily Allen sa narodila 2. mája 1985 v londýnskom Hammersmithe. V roku 2006 vydala debutový album Alright, Still obsahujúci skladbu Smile, ktorá ovládla britský singlový rebríček. Komerčne úspešný album jej priniesol i nominácie na Brit Award či Grammy. O tri roky neskôr uzrela svetlo sveta druhá štúdiovka It’s Not Me, It’s You, ktorú v roku 2010 nominovali na Brit Award v kategórii Najlepší britský album a Allen si z ceremoniálu odniesla sošku pre Najlepšiu britskú sólovú interpretku.

Z tejto nahrávky, ktorá sa umiestnila na vrchole britského albumového rebríčka, pochádzajú úspešné single ako The Fear a Not Fair. Allen má na konte aj tri prestížne ceny Ivor Novello, ktoré udeľuje Britská akadémia textárov, skladateľov a autorov (BASCA). Začiatkom mája vydala tretí štúdiový album Sheezus (2014). Jej manželom je Sam Cooper, s ktorým má dve dcéry, spomínanú Ethel Mary a ročnú Marnie Rose.

Informácie pochádzajú z webstránky www.mirror.co.uk a z archívu agentúry SITA.

29. júna 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA