Lisa Kudrow z legendárnych Priateľov musí platiť!

Lisa Kudrow
Lisa Kudrow shutterstock.com
reklama:

Herečka totiž prehrala súd so svojim bývalým manažérom.

Americká herečka Lisa Kudrow musí vyplatiť bývalému manažérovi 1,6 milióna amerických dolárov (v prepočte približne 1,17 milióna eur). Scott Howard prestal s hviezdou seriálu Priatelia (1994 – 2004) spolupracovať v roku 2007 a už o rok neskôr sa s ňou začal súdiť. Kudrow mu totiž podľa neho dlžila päť percent z pokračujúcich príjmov z repríz, ktoré jej zabezpečil ešte on, kým pre ňu pracoval. Porota v Los Angeles napokon rozhodla v prospech Howarda, k čomu pomohla aj výpoveď odborného svedka Martina Bauera, ktorý dlhé roky pôsobí v Hollywoode ako agent a manažér. „Jediné dôsledky ukončenia spolupráce sa týkajú budúcich projektov,“ povedal Bauer a dodal, že brať si podiel z príjmov z pokračujúcich repríz je bežná prax.

Kudrow však tvrdila, že s Howardom mala ústnu dohodu, na základe ktorej ho mala vyplatiť iba za prvé kolo repríz. Pred súdom tiež priznala, že túto ponuku síce manažér najprv odmietol, no neskôr vraj prikývol. Vzhľadom k tomu, že dohoda nebola písomná, rozhodla porota v prospech Howarda. „Verdikt poroty je iba jedným krokom právneho procesu,“ reagoval herečkin právnik Gerard Sauer. „Tento prípad sa uzavrie až po odvolaní. Slečna Kudrow verí v súdny systém a tiež verí, že tento spor napokon skončí v jej prospech,“ dodal.

Lisa Kudrow sa zviditeľnila práve vďaka úlohe Phoebe v spomínanom seriáli Priatelia, za čo si na konto pripísala cenu Emmy a dve SAG Awards. Diváci ju okrem toho môžu poznať aj zo snímok ako Všetci moji muži (1998), Analyzuj (1999), Analyzuj znova (2002), P.S.: Milujem ťa (2007), Love and Other Impossible Pursuits (2009) či Ľahko ju zbaliť (2010).

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

28. februára 2014

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: SITA