Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lýdia Eckhardt predstavila novú kolekciu Jar/Leto 2014
Peter Frolo
21. mája 2014 Móda a krásaMódne trendy od DámskajazdaSITA Diskusia()

Lýdia Eckhardt predstavila novú kolekciu Jar/Leto 2014

Známa módna návrhárka nazvala novú kolekciu „Akí sme boli, akí sme“.

V priestoroch bratislavského hotela Double Tree by Hilton sa v nedeľu 18. mája 2014 uskutočnila prehliadka Módneho salónu Lýdie Eckhardt, na ktorej renomovaná návrhárka predstavila kolekciu na obdobie jar – leto 2014. Prepojila v nej zrelých aj mladých umelcov, rodičov a ich deti, priblížila začiatky mnohých známych osobností. Nie náhodou dostala jej prehliadka názov Akí sme boli, akí sme.

Okrem takmer stovky modelov nesúcich rukopis Lýdie Eckhardt sa na pódiu predstavili aj jej dlhoročné klientky, tentoraz v sprievode svojich dnes už dospelých dcér. Nechýbala medzi nimi ani pravidelná moderátorka Lýdiiných prehliadok Jarmila Lajčáková-Hargašová v sprievode dcéry Vanessy.

Na svoju mladosť a profesionálne začiatky si v dokrútkach spomínali aj vzácni hostia Lýdie Eckhardt – herec František Kovár spolu s kolegyňou Emíliou Vášáryovou. „V päťdesiatych rokoch boli ťažké časy, moja mama našťastie vedela šiť, a tak prešívala svoje šaty mne,“ povedala pani Vášáryová. Priznala sa tiež, že na Vianoce pravidelne dostával ako darček kožuch. „Vyrábal ich štiavnický kožušník. Môj otecko zachránil jeho dcéru pri plávaní, z vďaky potom dával celej našej rodine kožuchy. V tom čase sa k ním nosievali baretky zvané rádiovky.“ Práve 18. mája oslavuje pani Emília Vášáryová narodeniny, veľa gratulantov tak mala aj na módnej prehliadke.

Lýdia Eckhardt na nej predstavila aktuálnu luxusnú aj každodennú módu v kolekciách nazvaných Kontrast, Farby, Nežnosť, Erb, či Tenisková mládež. Medzi modelkami predvádzajúcimi jej návrhy bola aj Miss Slovensko 2013 Karolína Chromisteková.

Lýdia Eckhardt otvorila svoj prvý salón 2. mája 1991 v Bratislave. Jej krédo znie: „Kto vstúpi do môjho domu, stáva sa mojím priateľom. Ak nie, nemôžem ho obliekať.“ Získala si známe osobnosti kultúrneho, spoločenského aj politického života, ale aj podnikateľov či bankárov. Dvakrát do roka organizuje módne prehliadky na Slovensku, svoju tvorbu však prezentovala aj na mólach v Prahe, Viedni, Bonne či v Düsseldorfe.

K téme

Kojenie počas módnej prehliadky? Táto modelka hovorí: „Áno!“ Dior zaujal aj plyšovými hračkami. Módna prehliadka vás vráti späť do detských čias

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.