Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, tabuľa, krieda, žiačka, žiak, prváčik, trieda, zápis do školy,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
shutterstock.com
30. januára 2014 Deti a rodinaVýchova a škola od Katarína ČičmancováSITA Diskusia()

Mágia čísel: Dátum zápisu je pre dieťa rozhodujúci

Vstup do prvej triedy základnej školy dáva malým školákom základ pre ich budúci profesijný život. Viete, že vhodný termín zápisu do základnej školy im môže významne pomôcť? Vyberte si preto ten správny!

Nástupom do prvej triedy základnej školy deťom začínajú povinnosti a učia sa zodpovednosti, ktoré v niektorých prípadoch môžu harmonické a bezstarostné detstvo narušiť. Keďže začiatky nebývajú spravidla ľahké, je potrebné deti viesť k povinnostiam s láskou a radosťou. Správne načasovanie vo forme vhodného termínu im k tomu môže významne napomôcť.

Najdôležitejšie dátumy úspechu

Pre zahájenie povinnej školskej dochádzky sú pre deti dôležité najmä nasledujúce dva termíny. Prvým je zápis do školy a druhým je prvý školský deň, ktorý v nasledujúcom školskom roku predstavuje 2.9.2014.

Termín zápisu do škôl žiakov 1. ročníka sa uskutoční v rámci Slovenska medzi 15. januárom a 15. februárom 2014. Ak dieťa dovŕši do 31. 8. 2014 šesť rokov, je povinnosťou rodiča zapísať ho na niektorú základnú školu. Z toho vyplýva, že ročníky 2007 a 2008 prvýkrát prekročia prahy školy. Pôjdu sa oboznámiť so školou, pani učiteľkou, školskými lavicami, plní očakávania, čo ich tam čaká…

Ročník 2007 – prispôsobivé a citlivé deti

Deti narodené v roku 2007 sú ústupčivé s veľkou mierou prispôsobenia sa a potreby pomáhať. Zápis do školy budú vnímať ako veľkú udalosť, ktorú budú emočne a zodpovedne prežívať. V niektorých prípadoch pôjde o nereálne očakávania, ktoré môžu usmerniť citliví rodičia.

Ročník 2008 – veľmi bystré a samostatné deti

Deti, ktoré sa narodili v roku 2008, majú naopak priebojnú, dominantnú, samostatnú povahu. Mentálne sú neobyčajne bystré a veľmi aktívne v sebarealizácii. Tieto deti bývajú veľmi naviazané na svojich otcov, a preto by pri zápise nemal chýbať ani jeden. V deň zápisu bude každé dieťa narodené v roku 2008 potrebovať pri sebe viac otca ako matku. Je totiž závislé od jeho uznania a musí cítiť od neho oporu. Od prístupu otca sa tiež odvíja zodpovednosť a postoj k povinnostiam malého prváčika, ktoré sú ako štart do novej etapy života veľmi dôležité.

Ten správny dátum zápisu pre vaše dieťa

Bratislavské deti budú vítať na zápis v školách 7. a 8. februára 2014. Aj keď z pohľadu karmy tieto dni nie sú veľká výhra, nájdime v nich to dobré, čo môžu deťom poskytnúť. Sedmička je predurčená na životné prekážky, veľkú obetavosť cez vlastné poznanie a skúsenosti.

Podľa numerologičky Kataríny Čičmancovej je vhodnejším termínom na zápis vášho dieťaťa 8. február. Mágia čísel skrytá v tomto dátume totiž budúcim prváčikom dodá silu priebojnosti a schopnosť narábania s peniazmi, ktorú neskôr v živote využijú v praxi na investovanie do správnych projektov pre blaho celej spoločnosti.

Tento dátum ich predurčuje priniesť nové hospodárenie a vytvoriť nové ekonomické pravidlá a zákony. Ak by bol v Bratislave zápis o týždeň neskôr, teda 14. – 15. februára, deti by získali pocit pracovitosti, ale aj slobody rozhodovania sa a vďaka pätnástke v dátume by v škole našli aj pocit domova.

Termín zápisu do základnej školy je teda dôležitý. Záleží od neho výbava, ktorú deti dostanú k začiatku prvého školského dňa a budú s ňou ďalej pracovať.

Pre tých, ktorí nestihnete zápis vášho prváčika v stanovenom termíne, nezúfajte. Využite omnoho priaznivejšie dni ako sú: 12., 13., 14. a 15. februára,“ odkazuje rodičom odborníčka v oblasti numerológie Katarína Čičmancová.

Čítajte nás i nabudúce a dozviete sa tajomstvá, ktoré v sebe ukrývajú čísla.

K téme

Ako sa učiť s prváčikom? Ako správne vybrať aktovku pre prváka?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.