Malý princ mieri na filmové plátna, zverejnili prvý trailer

Malý princ mieri na filmové plátna, zverejnili prvý trailer
Paramount France
reklama:

Najslávnejší rozprávkový príbeh modernej literatúry sa po vyše 70 rokoch od vydania dostane v animovanej podobe na filmové plátna.

Čarovná francúzska novela Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho sa dočkala novej filmovej verzie. Animovaný príbeh sa v kinách objaví už v priebehu budúceho roka.

Malý princ mieri na filmové plátna, zverejnili prvý trailer
Paramount France
Film inšpirovaný najčastejšie prekladanou knihou z francúzskeho jazyka režíroval Mark Osborne, ktorý sa podpísal aj pod animovanú komédiu Kung Fu Panda. Najnovšia adaptácia prenesie príhody letca, ktorý v púšti stretne blonďavé chlapča s neobyčajnými myšlienkami, do 21. storočia cez príbeh malého dievčatka. To objaví kúzlo Malého princa vďaka rozprávaniu starého suseda.

Adaptacia knihy, ktorá bola prvý raz vydaná v roku 1943, sa po vyše 70 rokoch dostane v animovanej verzii aj do kinosál. Podľa spravodajského portálu CNN ide o najdrahší animovaný film z francúzskej produkcie, aký doteraz vznikol. Na jeho výrobu sa dodnes minulo vyše 80 miliónov dolárov.

Film sa nachádza v štádiu postprodukcie, na svete je zatiaľ anglická a francúzska verzia, ku ktorej tvorcovia tento týždeň zverejnili prvý oficiálny trailer. V rozprávke zaznejú hlasy Marion Cotillard, Vincenta Cassela, či amerických hviezd ako Rachel McAdams, James Franco alebo Ricky Gervais.

Animovaný film Le Petite Prince na veľké plátna uvedú už na jeseň budúceho roka. Premiéra je vo Francúzsku naplánovaná na 7. októbra 2015, krátko na to sa film dostane aj do ostatných krajín.

www.cnn.com, www.cartoonbrew.com

10. decembra 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz