Manželia premenili verejné toalety na útulnú cukráreň

Manželia premenili verejné toalety na útulnú cukráreň
www.dailyecho.co.uk
reklama:

Po vyše roku usilovnej práce schátralé kachličky verejných toaliet nahradil štýlový pult s posedením, ktorý ponúka cukrovinky od výmyslu sveta.

Uplynulý víkend v anglickom mestečku Brockenhurst otvorila svoje brány útulná cukráreň s terasou, ktorá servíruje chutné koláče i zmrzlinu. Pri pohľade na štýlový interiér je ťažké uveriť, že stojí na mieste bývalých verejných toaliet.

zmrzlina, jedlo, leto
shutterstock.com
Spozorovať skutočný potenciál nehnuteľnosti nebýva jednoduché. Keď však manželia Jagbir a Mandeep Sidhu zbadali, že schátralá budova s pisoármi, zničenými rúrkami a rozbitými umývadlami je na predaj, ani na chvíľu nezaváhali. Verejné toalety, ktoré sa nepoužívali takmer sedem rokov, odkúpili za 225-tisíc eur a neprajníkov nechali, aby ďalej znechutene krútili hlavami.

Manželia v priestoroch bývalých toaliet v centre mesta konečne našli vhodné miesto na splnenie dlhoročného sna o malej cukrárni. Nasledujúci rok strávili búraním stien, odstraňovaním pôvodných kachličiek a záchodových mís a kompletnou rekonštrukciou interiéru. Dnes na mieste, ktoré sa zmenilo na nepoznanie, servírujú zmrzlinové poháre podľa talianskej receptúry, voňavú kávu a domáce koláče.

“Ak by ste sa vrátili v čase a videli, ako to kedysi vyzeralo, nikdy by ste neverili, že ide o to isté miesto. Prešli sme dlhú cestu, je to skutočne dramatická zmena využitia priestorov,” uviedla 36-ročná Mandeep.

Fotoalbum k článku:

Manželia interiér zariadili v minimalistickom štýle, ktorý má prilákať zákazníkov všetkých vekových kategórií. Cukráreň s názvom Melt (z angl. melt – roztopiť, rozpustiť), ktorá vo vynovených priestoroch servíruje aj zmrzlinu s ovocím, sladké wafle či limonády, už krátko po otvorení dokázala, že v turistickom mestečku nebude mať o zákazníkov núdzu.

www.dailyecho.co.uk

17. júna 2014

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hod

Autor: zz